Domácí

Opilá řidička nadýchala 1,4 promile. Jela s batoletem a ohrozila i chodce

Opilá řidička nadýchala 1,4 promile. Jela s batoletem a ohrozila i chodce
Zdroj: Thinkstockphotos

Velmi nezodpovědně se zachovala opilá řidička v Praze. Té si všimli strážníci poté, co na Smíchově jela v protisměru. Nakonec se rozhodla svůj vůz zaparkovat, přičemž najela na chodník a ohrozila chodce. V autě s ní navíc cestovalo roční batole.

Pomalu jedoucího auta v protisměru si ve čtvrtek všimli strážníci v Nádražní ulici v Praze 5. Ihned se proto za ním rozběhli a snažili se řidičku zastavit. "Po odbočení do ulice Na Bělidle se žena snažila zaparkovat na vyhrazeném místě pro invalidy,“ popsali situaci příslušníci pražské městské policie na facebooku.


Parkování se však řidičce příliš nepovedlo. Najela při něm totiž na chodník a měla ohrozit procházející lidi. V autosedačce na předním sedadle spolujezdce s ní navíc cestovalo asi roční miminko.

Související obsah


"Po vystoupení z vozu se žena pohybovala nekoordinovaně, mluvila pomalu a jevila známky podnapilosti,“ doplnili strážníci.


Právě proto řidičku otestovali na alkohol, při dechové zkoušce jí naměřili přes 1,4 promile. "Pro podezření ze spáchání trestného činu byla věc předána k dořešení státní policii, dítě přivolanému otci,“ uzavřeli strážníci.

Hlídky tvrdě zásahly proti ženě s dítětem. Podívejte se na záběry:


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kateřina Šimáčková zvolena soudkyní Evropského soudu pro lidská práva

Shromáždění Rady Evropy v úterý podle informací České justice zvolilo Kateřinu Šimáčkovou novou soudkyní Evropského soudu pro lidská práva (ESLP) za Českou republiku. Šimáčková se stane třetím soudcem ESLP za Českou republiku. Úřadu se ujme po Aleši Pejchalovi, kterému končí mandát 31. října.

Píše se na Deník.cz