Zahraničí

Špatný den v práci. Hloupá chyba připravila Gibraltar o elektrický proud

Špatný den v práci. Hloupá chyba připravila Gibraltar o elektrický proud
Zdroj: Profimedia

Hodně špatný den v práci měl tento týden jeden zaměstnanec na Gibraltaru. Kvůli jeho kuriózní chybě totiž celé území na hodinu přišlo o dodávky elektriky.

Neobvyklá událost se stala ve čtvrtek dopoledne na Gibraltaru. Celá oblast se na více než hodinu ocitla bez elektrického proudu.

Výpadek způsobil jeden ze zaměstnanců. Na ovládací panel totiž upustil těžký návod k obsluze a tím ho vyřadil z provozu, uvedl web GBC

"Momentálně vyšetřujeme, jak mohlo k takové chybě dojít, a děláme všechno pro to, aby se už podobné pochybení neopakovalo. Omlouváme se všem, kterých se výpadek týkal,” uvedl energetický úřad.

Související obsah

Netradiční způsob jak vyrábět elektřinu využívají ve španělské Seville. Z čeho jí dělají, se můžete podívat ve videu:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Biden je nucen obnovit Trumpovu migrační politiku s Mexikem

Vláda amerického prezidenta Joe Bidena se na hranicích s Mexikem vrátila ke kritizované kontroverzní migrační politice předchůdce Donalda Trumpa. Donutilo ji k tomu rozhodnutí federálního soudu, na který se obrátily příhraniční státy Texas a Missouri. Žadatelé o azyl budou muset na vyřízení znovu čekat na území Mexika, kde jsou terčem násilí a bez právní pomoci. Desítky tisíc migrantů, které už se dostaly do USA, začnou být deportovány na mexickou stranu hranice v pondělí.

Píše se na Deník.cz