Domácí

Průzkum: ANO dál padá, Piráti a STAN rostou. Umístil se i Robert Šlachta

Průzkum: ANO dál padá, Piráti a STAN rostou. Umístil se i Robert Šlachta
Zdroj: TV Nova

Další průzkum volebních preferencí opět potvrdil trend poslední doby, kdy hnutí ANO již nedrží první pozici. Naopak koalice Pirátů a Starostů posiluje a získala by 30 %. V průzkumu se umístila také strany Roberta Šlachty.

Koalice Pirátů a STAN se i v dalším volebním průzkumu umístila na prvním místě. Podle průzkumu, který agentura Kantar vypracovala pro Českou televizi, by získala 30 procent hlasů.

Hnutí ANO by skončilo druhé s 23,5 procenty, na třetím místě je koalice SPOLU stran ODS, TOP 09 a lidovců. Ta by získala 19 % a dotahuje se tak na vládní ANO.

Stále hlouběji se naopak propadá vládní ČSSD. Kdyby se nyní konaly volby do Poslanecké sněmovny, tak by strana Jana Hamáčka získala pouhé tři procenta.

Související obsah

Hned za ČSSD se umístila koalice Trikolóry, Svobodných a Soukromníku s 2,5 %. Poprvé bylo do průzkumu zahrnuto také nové politické hnutí bývalého policisty Roberta Šlachty, které nese název Přísaha. Stranu by nyní volila dvě procenta voličů. 

Kdyby strany kandidovaly zvlášť, tak by zvítězilo hnutí ANO Andreje Babiše (22,5 %) před Piráty (20 %). Třetí by skončili Starostové (12 %), následovaní SPD (11,5 %), ODS (9 %), TOP 09 (6,5 %) a KSČM (5 %). Do Sněmovny by se nedostali lidovci (4 %) a sociální demokraté (3 %). 

Volební průzkum probíhal od 25. března do 1. dubna. Zúčastnilo se ho 978 respondentů.

Prezident Miloš Zeman v minulosti řekl, že sestavením vlády pověří vítěznou stranu a ne koalici. Přál by si také koalici ČSSD a ANO. Poslechněte si proč:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz