Domácí

Ministr zahraničí Petříček má skončit, Hamáček v pondělí navrhne jeho odvolání

Ministr zahraničí Petříček má skončit, Hamáček v pondělí navrhne jeho odvolání
Zdroj: TV Nova

Ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD) zřejmě končí na své pozici. Ministr vnitra a předseda sociálních demokratů Jan Hamáček podle portálu Novinky.cz v pondělí navrhne premiéru Andreji Babišovi (ANO) jeho odvolání.

Ministr vnitra Jan Hamáček se v neděli sešel s Tomášem Petříčkem. Oznámil mu, že premiéru Babišovi navrhne jeho odvolání a zároveň to, aby jej pověřil vedením ministerstva zahraničí, než se najde jeho náhrada, uvedly Novinky.cz.

Prezident Miloš Zeman v nedělním rozhovoru pro Blesk.cz prohlásil, že nemá v plánu oddalovat odvolání Petříčka, pokud mu to Babiš navrhne.

Související obsah

Tomáš Petříček v pátek prohrál volbu nového předsedy ČSSD, skončil jako druhý, nekandidoval ani do vedení strany. Pozici předsedy obhájit Hamáček.

Na Petříčkovu pozici by se měl přesunout ministr kultury Lubomír Zaorálek (ČSSD). “Novým ministrem kultury bude jmenován Jan Birke, který ve funkci vystřídá současného Lubomíra Zaorálka. S panem Birkem se znám léta, a jsem přesvědčený, že bude dobrý ministr a vedení oblasti kultury se opět vrátí do správných rukou. Komunikoval jsem o tom s panem Hamáčkem,” řekl producent Oldřich Lichtenberg pro Frekvenci 1 v neděli poté, co se setkal s Janem Hamáčkem.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz