Domácí

Smutná statistika: V ČR s covidem umírá nejvíc lidí na světě. ŽEBŘÍČEK

Smutná statistika: V ČR s covidem umírá nejvíc lidí na světě. ŽEBŘÍČEK
Zdroj: Getty Images

Covid-19 si na celém světě vyžádal už téměř tři miliony životů. V absolutních číslech jsou na tom sice nejhůř Spojené státy, v přepočtu na milion obyvatel má ale nejvíce úmrtí Česká republika. Doposud u nás zemřelo bezmála 28 tisíc pacientů s covidem.

V souvislosti s nákazou koronavirem zemřel první člověk v České republice 22. března loňského roku. Od té doby uplynulo už více než 12 měsíců, za tu dobu svůj boj prohrálo již 27 918 lidí. Podle statistik webu Our World in Data k 11. dubnu v Česku zemřelo nejvíce covidových pacientů na světě v přepočtu na milion obyvatel.

"To je tvrdá statistika, za kterou je nejvíc zbytečných úmrtí na celém světě. Každý z nich byl něčí blízký. Důvod je jediný: Ze všech vlád na světě nejvíc selhala ta Babišova. Tak už ji odstraňme, nechceme-li dál zbytečně umírat," prohlásil bývalý poslanec Miroslav Kalousek (TOP 09).

Žebříček zemí s nejvíce úmrtími v souvislosti s covidem na milion obyvatel

V absolutních číslech mají nejvíce obětí Spojené státy, kde zemřelo přes 575 tisíc nakažených. Na milion obyvatel mají nicméně 1698 úmrtí (což je v žebříčku s nejvyšší relativní úmrtností řadí na 13. místo), zatímco Česká republika 2597.

S výjimkou San Marina, které je po Česku na druhém místě, a Belgie, se v žebříčku deseti zemí s nejvyšší úmrtností na covid na milion obyvatel nachází pouze státy východní a jihovýchodní Evropy. Nalezneme tam Maďarsko, Bosnu a Hercegovinu, Severní Makedonii, Černou Horu, Bulharsko, Slovensko a Slovinsko.

Související obsah

Všechno jsou to přitom země s poměrně nízkým počtem obyvatel. Nejlidnatější z nich je Belgie s 11,6 milionu obyvatel. Země s největší počtem obětí v absolutních číslech patří naopak mezi nejlidnatější. Například dvousetmilionová Brazílie je po Spojených státech na druhém místě s 353 tisíci mrtvými, v žebříčku úmrtí na jeden milion obyvatel je ale až na 15. místě.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz