Domácí

V Praze létaly bankovky vzduchem. Strážníci je vrátili majiteli

V centru hlavního města narazila policejní hlídka na bankovky, poletující nad vozovkou. Zájemce se o ně přihlásil do několika minut.

Poletujících bankovek na náměstí France Kafky si všimla projíždějící hlídka strážníků. Když policisté peníze sesbírali, jejich celková hodnota činila 1600 korun. Na místě chtěli nějakou dobu počkat, kdyby se k nálezu někdo přihlásil.

Asi po třech minutách strážníci zpozorovali zmateně pobíhajícího mladého muže. Na první pohled jim bylo jasné, že něco hledá. Hlídce asi pětadvacetiletý cizinec přiznal, že ztratil peníze.

Související obsah

"Ty mu měly zřejmě vypadnout z kapsy poté, co z ní vyndal mobilní telefon. Strážníkům dále řekl, že byl v Praze kvůli lékařskému zákroku a následující den se má vracet do své země," upřesnila mluvčí Městské policie hlavního města Prahy Irena Seifertová.

 

Aby si strážníci ověřili, že bankovky skutečně patří mladíkovi, musel odpovědět na několik otázek - musel určit nejen ztracenou částku, ale také přesné složení bankovek. Když policistům řekl i to, v jakém bankomatu peníze vybral a své tvrzení doložil i výpisem z internetového bankovnictví, hlídka mu obnos předala.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz