Domácí

Kauza zabíjení tygrů: K soudu přišel jen člen cirkusové rodiny Berousek

Odvolací Krajský soud v Liberci v úterý vynesl pravomocné rozsudky v případu tygrů údajně zabíjených a zpracovávaných na produkty čínské medicíny. Mezi odsouzenými je i Ludvík Berousek, kterému odvolací senát zmírnil předchozí prvoinstanční trest.

Liberecký krajský soud přezkoumal rozhodnutí Okresního soudu v České Lípě. K odvolacímu řízení v Liberci se ze tří obžalovaných dostavil pouze jediný, a to Ludvík Berousek. Soud ho v úterý potrestal osmnáctiměsíční podmínkou.

Dorazil ale také Zdeněk Hrozínek, otec hlavního obžalovaného, aby nepřítomnost svého syna Miloše u soudu omluvil. "Můj syn nepřijde, má psychické problémy," řekl senátu. Podle úterního verdiktu si Miloš Hrozínek odpyká tři roky ve vězení. 

Kauza údajného zabíjení tygrů na maso se rozhořela v červenci 2018. Celníci tehdy našli čerstvě usmrcenou šelmu i další mrtvá zvířata. Zátah provedli na třech místech. Ve zmiňovaném zooparku v Bášti, v pražské tržnici Sapa a v jednom z domů na Českolipsku, kde celníci zastřeleného tygra objevili.

Související obsah

Cílem činnosti organizované skupiny měl být finanční zisk, a to prostřednictvím zpracování zvířat na produkty tradiční čínské medicíny. Zvířata byla porcována a předána do distribuce asijské komunitě, například ve formě bujónu. 

Preparátora Miloše Hrozínka za to loni soud v České Lípě poslal nepravomocně na tři roky do vězení. Ludvík Berousek, který mu měl podle obžaloby tygry dodávat, odešel tehdy od soudu s podmínkou. Všichni se odvolali.


Třetí obviněný Vietnamec Xuan Vu Le, který měl úlohu koncového odběratele, uprchl z Česka údajně do Vietnamu.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz