Domácí

Ministr Jan Hamáček zkolaboval, bude pracovat z domova

Vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) v úterý zkolaboval a ruší kvůli tomu program. Chybět tak bude třeba na aktuálním jednání Sněmovny. Uvedl, že za zdravotní indispozicí je nejspíš tlak. Odpoledne doplnil, že hodlá po zbytek dne pracovat z domova.

"Mám za sebou drobný kolaps,“ napsal ministr vnitra v SMS zprávě Blesku v úterý v poledne. Doplnil, že za tím byl "asi tlak" a že "už toho bylo moc."

"Mohu potvrdit, že pana předsedu Hamáčka postihla lehká indispozice, která se obešla bez lékařské péče. Jeho dopolední program byl zrušen,“ uvedla na dotaz TV Nova mluvčí ČSSD Eva Gregorová.

Hamáček se ale "zkusí dát dohromady," aby se večer mohl zúčastnit grémia strany. Jeho zdravotní stav prý není vážný, ošetření u lékaře podle jeho slov nebylo třeba. Grémium má řešit aktuální změny ve vládě.

"Dobrý den, postihl mě drobný kolaps, už se cítím lépe a zkusím být v pořádku na večerní grémium," potvrdil v SMS zprávě pro TV Nova přímo Hamáček.

Související obsah

Odpoledne pak na svých oficiálních facebookových stránkách napsal, že je v pořádku a že bude po zbytek dne pracovat z domova. Zároveň poděkoval za podporu.

Zdravm vechny! Asi jste se dozvdli, co proletlo tiskem. Chtl jsem vm sem napsat, e jsem v podku a pracovat budu dnes z domova. Moc dkuji za podporu.

Zveejnil(a) Jan Hamek dne ter 13. dubna 2021

Zdravotní problémy postihly vicepremiéra krátce poté, co si k resortu vnitra ještě dočasně přibral ministerstvo zahraničí, na němž skončil jeho stranický kolega Tomáš Petříček. Jeho odchod přitom inicioval sám Hamáček poté, co minulý týden objhájil na sjezdu ČSSD křeslo předsedy. Jedním z jeho vyzyvatelů byl právě čerstvě odvolaný ministr zahraničí.

Petříčka by měl ve funkci vystřídat Lubomír Zaorálek (ČSSD), který v současnosti vede ministerstvo kultury. Na úterní tiskové konferenci dal nicméně jasně najevo, že o výměnu resortů vůbec nestojí, nabídku označil za danajský dar.

Připomeňte si v reportáži TV Nova, co Lubomír Zaorálek v úterý řekl:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz