Krimi

Majitel zahrady se nestačil divit, zloděj mu z ní ukradl celou chatu

Bizarní krádež vyšetřují policisté na jižní Moravě. Zloděj ve Starovičkách na Břeclavsku ukradl ze zahrady celou chatku. Nejspíš využil toho, že zahrádkářská oblast byla kvůli zákazu cestování opuštěná.

Když přišel majitel na zahradu, nechtěl věřit svým očím. Místo zahradního domku mu na pozemku zůstala jen základová deska, stůl a sedačka.

"Ukradený domek byl o rozměru 3,5 x 3 metry sešroubovaný z plechových panelů o výšce asi 2 m," uvedl mluvčí policie David Chaloupka.

Související obsah

Podle policie muselo zloději nebo skupině zlodějů trvat několik hodin, než domek ze zahrady dostali. Žádají proto svědky, kteří mohli někoho zahlédnout. V posledních týdnech ale lidé na chaty mimo okres cestovat nesměli a pachatelé tak měli ideální podmínky.


Domek nejspíš skončil ve sběrně surovin. Zloději už dřív potvrdili, že kvůli kovům jsou schopni ukrást téměř cokoliv. V Brně si v roce 2015 odvezli několikatunový most. "Normálně si najali autodopravu," uvedl tenkrát svědek. Na dálnici zase ukradli 33 tun zbrusu nových svodidel.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz