Zahraničí

První dáma USA skončila v nemocnici, prezident přerušil svůj program

První dáma USA skončila v nemocnici, prezident přerušil svůj program
Zdroj: Profimedia

První dáma Spojených států amerických Jill Bidenová skončila ve středu v nemocnici. Podle vyjádření Bílého domu se mělo jednat o banální zákrok. Prezident USA Joe Biden se však rozhodl přerušit svůj program a manželku do nemocnice doprovodit.

Bílý dům neposkytl bližší informace ohledně zákroku, který měla 69letá Jill Bidenová podstoupit. Mluvčí Bílého domu Jen Psakiová uvedla pouze, že první dáma podstoupí banální zákrok, který normálně zvládá naprosto v pořádku. Prezident Biden se i přes to rozhodl, že svůj středeční program zruší.


Podle amerických médií zamířila první dáma do Národního vojensko-lékařského centra Waltera Reeda v Marylandu, které je po celá desetiletí místem zdravotní péče prezidentů a jejich rodin, píše Daily Mail.

Související obsah


Zdravotní stav Jill Bidenové se až dosud zdál být v pořádku a nic nenasvědčuje tomu, že by mělo doopravdy jít o něco závažného. Naopak o zdravotním stavu jejího 78letého manžela se před nedávnem vedly debaty.


V půlce března se totiž snažil nastoupit do letadla Air Force One a hned několikrát uklouzl. Jednu chvíli to vypadalo, že nejvlivnější muž planety se ze schodů skutálí až dolů.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Joe Biden spadl ze schodů, když vstupoval do letadla Air Force One. Podívejte se na záznam:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Británie kvůli šíření omikronu zpřísní protipandemická opatření

Britský premiér Boris Johnson ve středu oznámil zpřísnění některých opatření v důsledku prudkého nárůstu případů mutace omikron. Nová opatření označil jako "plán B" na poražení covidu během zimy. Od pátku budou na většině veřejných míst povinné roušky a od příštího týdne vláda nařizuje práci z domova lidem, kteří na to mají podmínky. Vstup na hromadné akce bude možný jen s potvrzeným očkováním nebo negativním testem.

Krátká zpráva

Diplomatický bojkot zimní olympiády v Pekingu podpoří i Kanada

Kanada se připojí ke Spojeným státům, Velké Británii a Austrálii v diplomatickém bojkotu zimních olympijských her v Pekingu, řekl ve středu kanadský premiér Justin Trudeau. Oznámení přišlo poté, co Bílý dům spolu s australskou a britskou vládou potvrdily diplomatický bojkot zimních her v únoru na protest proti porušování lidských práv v Číně. Čína slíbila, že bude reagovat "pevnými protiopatření".

Píše se na Deník.cz