Domácí

Nový slovenský premiér je v Česku. Po Zemanovi vyrazil za Babišem

Nový slovenský premiér Eduard Heger je na první oficiální návštěvě Česka. Dopoledne se setkal s prezidentem Zemanem v Lánech, odpoledne ho čeká jednání s premiérem Babišem a předsedy obou komor Parlamentu.

Z Lán se Heger přesunul na pracovní oběd s premiérem Andrejem Babišem (ANO) do Kramářovy vily. Následovat bude jednání s ním a předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem (ANO). Řešit budou nejen postup v boji proti pandemii, ale například i spolupráci v oblasti ekonomiky, obrany, nebo energetiky.


Eduard Heger se stal předsedou slovenské vlády na začátku dubna po téměř měsíc trvající vládní krizi. Dosavadní premiér Igor Matovič podal demisi poté, co navzdory nesouhlasu části koalice zrealizoval nákup ruské vakcíny Sputnik V.

Související obsah


Ohledně vakcín opakovaně jednal i bývalý šéf slovenského parlamentu Andrej Danko, který společně s vicepremiérem Janem Hamáčkem (ČSSD) v pondělí odletí do Moskvy. Tam má jednat o případných dodávkách vakcíny Sputnik V do Česka po jejím schválení Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA).

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Mladík se přiznal k vystřílení školy na Floridě, zavraždil 17 lidí

Nikolas Cruz se ve středu přiznal k masakru na střední škole v Parklandu na Floridě v roce 2018, při kterém zemřelo 14 studentů a 3 dospělí. Zda 23letý mladík dostane trest smrti, anebo doživotí, určí brzy soud. Podle soudkyně Elizabeth Scheererové jsou slyšení naplánována na celý listopad a prosinec, svědectví by mohlo začít v lednu.

Píše se na Deník.cz