Domácí

Opozice: Je to terorismus, probudili jsme se do nové bezpečnostní situace

V neděli svolali mimořádnou tiskovou konferenci představitelé opoziční koalice SPOLU, aby se vyjádřili k důvodnému podezření ze zapojení důstojníků ruské tajné služby GRU do výbuchů muničních skladů ve Vrběticích. Podle předsedů stran jde o terorismus, který nesmí být zameten pod koberec.

Podle šéfa ODS Petra Fialy jde o bezprecedentní situaci, která musí být důkladně prošetřena. "Dnes jsme se probudili do nové bezpečností situace naší republiky. Rusko se neštítí ani násilných činů," uvedl předseda Fiala.

Podobné názoru je také předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a předsedkyně TOP 09 Markéta Adamová Pekarová. Ta dodala, že by mělo být vyhoštěno více ruských diplomatů. Na ruské ambasádě v Praze pracuje podle ní zhruba 130 lidí. 

Existuje důvodné podezření, že Moskva stála za výbuchem muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014, oznámili v sobotu večer na mimořádné tiskové konferenci premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD). Při explozi zahynuli dva lidé.

Související obsah

"Musím konstatovat, že existuje důvodné podezření o zapojení ruských důstojníků do výbuchu muničních skladů v areálu Vrbětice v roce 2014. Došlo k obrovským škodám a narušení života místních obyvatel, ale především tam zahynuli dva naši spoluobčané," řekl premiér na tiskové konferenci.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Spalovna v pražských Malešicích bude týden mimo provoz

Ve středu zachvátil spalovnu v Malešicích požár, několik dní až týden bude mimo provoz. Shořela jedna z budov rozsáhlého areálu. Do opětovného zprovoznění spalovny se bude pražský odpad vozit na skládky v okolí metropole.

Píše se na Deník.cz