Domácí

Babiš: Byla to zpackaná akce ruských agentů, vyšetřování pokračuje

Premiér Andrej Babiš (ANO) potvrdil jednu z vyšetřovacích verzí podílu ruských agentů na výbuchu ve Vrběticích. Byla to zpackaná akce, bulharského obchodníka se zbraněmi chtěli i zavraždit, ale nepovedlo se jim to, řekl v Televizních novinách. Odmítl tvrzení Ruska, že vyhoštění diplomatů je provokací na žádost USA. Vyšetřování ostře sledovaného případu bude podle Babiše pokračovat.

Premiér Babiš si nemyslí, že vrbětické výbuchy byly státním terorismem, jak o nich mluví část opozice. Akci, za kterou měli podle české kontrarozvědky stát ruští agenti a při níž zahynuli dva lidé, označil za zpackanou akci.

"Terorismus? Myslím si spíš, že je to zpackaná akce těchto agentů, kteří chtěli zneškodnit munici, která patřila bulharskému obchodníkovi Gevrovovi, a potom ho chtěli i zavraždit, což se jim nepovedlo, stejně jako se jim nepovedlo zavraždit Skripala," řekl předseda vlády televizi Nova.

Vývoj případu Vrbětín jsme sledovali on-line:

Pochopení kauzy prý nebylo jednoduché a zabralo delší čas. "Je to neuvěřitelný příběh. Naše služby prokázaly přítomnost těch agentů. Je to nepřijatelné, reagovali jsme. Na pochopení toho příběhu jsme potřebovali delší čas," pokračoval.

Související obsah

Babiš důrazně odmítl reakci Kremlu na vyhoštění 18 ruských agentů s diplomatickým krytím. Ruské ministerstvo zahraničí to považuje za provokaci Spojených států, které označilo za "zámořské pány" Česka.

"To je nesmysl. Není to žádná provokace. Je to samozřejmě výsledek šetření policie. Šetří se to dál. Teď policie vyhlásila pátrání a samozřejmě ta identita agentů se prokázala až po útoku v Salisbury. Je to složitý případ, ale Spojené státy s tím nemají absolutně nic společného," uzavřel premiér.

"Vyhoštění diplomatů je první krok." Předseda Petr Fiala reagoval na aktuální situaci v Televizních novinách ZDE:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz