Zahraničí

Dalších šest lidí zabili střelci ve Spojených státech, oba jsou na útěku

Dva střelci usmrtili v neděli ve Spojených státech šest lidí. Dvě ženy a muže má podle policie na svědomí bývalý detektiv v Texasu, tři mrtví jsou výsledkem řádění hosta v restauraci ve Wisconsinu. Oba pachatelé jsou na útěku.

Nejprve se ozvaly výstřely po půlnoci místního času v restauraci The Somers House ve wisconsinském městě Kenosha. Uvnitř taverny a před ní zůstali ležet tři mrtví, stejný počet lidí utrpěl zranění, informují americká média.

První výsledky vyšetřování ukazují, že to zřejmě nebyl náhodný čin. Střílet měl údajně host, kterého chvíli předtím z restaurace vykázali. Proč, to policisté zatím nezveřejnili.

Související obsah

Po střelci a stopách, které by ho pomohly dopadnout, pátralo ve městě a okolí na sto strážců zákona. Nevyloučili, že mohl mít komplice. Hledají také případné svědky.

Stejný počet obětí, dvě ženy hispánského původu a jednoho Afroameričana, má na svědomí střelec v texaském Austinu. V ohrožení bylo i dítě, to je podle policie v pořádku. Muž černé pleti zaútočil před polednem místního času v areálu, kde jsou velké bytové domy a obchody. Střílel venku a poté uprchl. Motiv jeho činu není dosud znám, své oběti však znal.

Zdroj: Profimedia

Policie ze střelby podezírá 41letého Stephena Brodericka a varuje veřejnost, že je nebezpečný a mohl by na útěku vzít rukojmí. Strážci zákona zasahovali ve velkém počtu včetně speciální jednotky SWAT. Nad oblastí létaly dva vrtulníky, na čas byla uzavřena dálnice. Údajného pachatele se jim však dopadnout nepodařilo.

Ukázalo se, že je to někdejší detektiv úřadu šerifa z předměstí Austinu. Minulý rok ho suspendovali poté, co byl obviněn ze sexuálního obtěžování 16leté dívky. Přes dva týdny strávil ve vazbě, odkud ho propustili na kauci. Jeho žena podala žádost o rozvod a soud mu zakázal se k ní přibližovat. Jestli je jednou ze zastřelených, policie neuvedla s tím, že oběti dosud nebyly oficiálně identifikované.

Související obsah

Za 33 dní od řádění střelce v masážních salonech v Atlantě, při němž 16. března zemřelo osm lidí, převážně Asiatek, se ve Spojených státech stalo dalších 50 případů masové střelby, vyplývá z analýzy televize CNN. Za masovou označuje střelbu, při níž jsou zraněni nebo zabiti nejméně čtyři lidé, nepočítaje v to střelce.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz