Domácí

Kauza Vrbětice vyhnala lidi do ulic, protestovali před ruskou ambasádou

Zapojení ruských agentů do výbuchů ve Vrběticích vyvolalo emotivní reakci i mezi českými občany. Před ruskou ambasádou v pražské Bubenči i v pondělí vyjádřilo několik desítek protestujících svoje pobouření.

Druhý den v řadě se scházeli lidé k protestu před ruskou ambasádou. Kromě Čechů tam ale na podporu své domoviny zavítalo i několik občanů Ruska.

"Na místě je několik desítek osob s protichůdnými názory, proto dáváme pozor na to, aby mezi nimi nedošlo ke konfliktu. Jedna osoba byla zajištěna pro přestupkové jednání," popsal policejní mluvčí Jan Daněk.

Protesty se obešly bez větších konfliktů, v pondělí byla situace mnohem klidnější než o den dřív. "Nelíbí se mi, jak se Rusko chová, jejich vyjádření a že nám odebrali více diplomatů než my jim a bezdůvodně," uvedl jeden z demonstrantů oslovených štábem TV Nova.

Související obsah

Už v noci ze soboty na neděli se ruské velvyslanectví stalo cílem několika protestujících, kteří jeho zeď polili kečupem. Rudá barva měla symbolizovat krev a připomenout dvě oběti výbuchu v muničním skladu ve Vrběticích.

Dokonce i v Lánech u zámku byl vyvěšen transparent, který měl pravděpodobně mířit na prezidenta Miloše Zemana. Jeho autoři jím lehce nevybíravými slovy vyzývali k návratu do Kremlu. 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz