Naše Česko

Mnoho Čechů stráví léto "doma," některé hotely už jsou plné teď

Velká část Čechů letos nejspíš opět stráví dovolenou v tuzemsku. Některé hotely a penziony už hlásí na letní sezónu plně obsazeno. Velký zájem je o kulturní akce, skoro vyprodané jsou třeba vstupenky na letní divadelní představení v Českém Krumlově.

České hory i města loni praskaly ve švech. Počet Čechů, kteří strávili dovolenou v tuzemsku, se zvýšil o 20 procent a letos by to mohlo být podle hoteliérů ještě více.

"Očekáváme, že ten letošní rok bude lepší, silnější než loňský rok. Po každém rozvolnění, po každé pozitivní informaci dojde k obnovení zájmu o rezervace na léto," potvrdil provozovatel hotelu Petr Šalda.

"Čekáme, že ta letní sezóna bude podobná jako loni, což byly dobré dva měsíce," zhodnotil majitel jiného hotelu Jiří Klika.

Související obsah

"Máme signály především od těch menších ubytovatelů, že už nám hlásí vyprodáno," uvedl ředitel Jihočeské centrály cestovního ruchu Jaromír Polášek.

Lidé dávají přednost ubytování v přírodě, kde mohou vyrazit na kolo nebo pěší výlety. "Převládají nám zatím penziony a lokality, které jsou u sportovních a přírodních atraktivit," dodal Polášek.

A velký zájem zaznamenávají také kempy. Češi si rezervují hlavně chatky a stále více turistů prý chce strávit dovolenou ve vlastním obytném voze nebo karavanu.

Obrovský zájem je také o letní kulturní akce. které se ale vůbec nemusejí konat. Řada už jich byla kvůli nejisté pandemické situaci zrušena nebo přesunuta na příští rok.

Související obsah

V Českém Krumlově dokončují opravu otáčivého hlediště. Divadelní představení jsou na léto téměř vyprodaná. "Chystáme pro naše diváky 84 představení. Máme prodáno k dnešnímu dni 44 tisíc vstupenek. Takže jsme na osmdesáti procentech," sdělila Jana Mazurová z Jihočeského divadla.

Češi letos zřejmě přijdou i o velkou část slavností. Některá města a obce už jejich pořádání zrušily, jinde zatím vyčkávají.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz