Zahraičí

Koronavirus v zahraničí: Které země od pondělí rozvolňují opatření?

Sousední Slovensko začalo v pondělí s výrazným rozvolňováním. Některá koronavirová opatření ruší také Švýcarsko, Belgie nebo Portugalsko. Naopak Indie hlásí nejvyšší nové denní přírůstky nakažených.

Vzhledem k zlepšující se epidemické situaci mění v pondělí Slovensko zavedená vládní opatření. Nově otevřou obchody a služby. Návštěvníci však budou muset dodržovat pravidla - na 15 m2 bude smět být jen jeden zákazník.

Za stejných podmínek budou přístupná také muzea, zoologické zahrady, botanické zahrady a bohoslužby. Slovenské školy pak budou otevírat své dveře podle situace v jednotlivých regionech. I hotely mohou od pondělí nabízet své služby, ubytovat se v jednom pokoji ale mohou jen členové stejné domácnosti, nikoliv třeba parta přátel. K rozvolňování se přidávají i bazény, které mohou fungovat s kapacitou šesti osob.


Rozvolnění řeší také Portugalsko, kde v pondělí otevřely všechny školy. Tamní restaurace a kavárny také vítají návštěvníky. U jednoho stolu však smí vždy sedět pouze čtyři lidé. Otevřena budou i muzea a sportoviště, avšak s kapacitními podmínkami.

Související obsah


Uvolnění vstupují v platnost i ve Švýcarsku. To umožní pořádání venkovních akcí, otevření sportovišť a navštěvování kulturních akcí. Restaurace a bary mohou od pondělí otevřít zahrádky a švýcarské univerzity obnoví prezenční výuku.
 

Belgie pondělkem ruší zákaz cest do zahraničí a otevře i většinu škol.

Související obsah


Svoji cestovní bublinu otvírá Austrálie s Novým Zélandem. Obě země se dohodly, že po cestujících z druhé země nebude po příjezdu požadována karanténa. Podle tamní vlády cestování mezi zeměmi umožní lidem navštívit své rodiny a přátelé. Austrálie i Nový Zéland si už nějakou dobu drží velmi nízké přírůstky nových případů.


Situace se naopak prudce zhoršuje v Indii. K dnešku bylo podle Světové zdravotnické organizace (WHO) v zemi nahlášeno 261 tisíc nových případů.

Jak zvládli situaci v Izraeli, se můžete podívat v reportáži TV Nova reportérky Petry Matýskové:

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.
 

První víkend po zákazu cestování, chatové oblasti byly plné. na reportáž TV Nova se podívejte zde:

Anna Křenková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz