Domácí

Na D1 se převrátil kamion s pivem. Stál i Pražský okruh

Dálnici D1 na 169. kilometru ve směru na Prahu zablokoval v pondělí večer bulharský kamion. Při nehodě, která se odehrála v zúžení, se lehce zranil řidič. Policisté dálnici plně zprůjezdnili až v úterý ráno, provoz stál přes osm hodin. V místě události se ještě celé úterní dopoledne tvořily kolony. Kvůli nehodě byl zablokovaný také Pražský okruh.

Událost se stala v pondělí krátce po 19. hodině. "Zasahujeme v omezení na 169. kilometru D1 u nehody nákladního vozu. Dálnice je obousměrně neprůjezdná,“ informovali na twitteru jihomoravští hasiči.


Při nehodě se lehce zranil řidič kamionu, který havaroval v zúžení. Dotyčný muž skončil v péči záchranářů. Náklaďák však zablokoval celou komunikaci. "Místo je neprůjezdné. Objízdná trasa vede mezi EXITY Ostrovačice a Devět křížů po komunikaci č. 602,“ informovali policisté.

Související obsah


V kamionu šofér převážel kartony s pivem. Náklad bylo nutné přeložit a vyprostit havarovaný vůz. "Z převráceného kamionu jsme museli také odčerpat 150 litrů nafty,“ doplnil mluvčí hasičů Jaroslav Mikoška.


Policistům se podařilo provoz obnovit až po více než osmi hodinách. Podle webu dopravniinfo.cz se však v úterý dopoledne stále v tomto úseku kvůli odklízení pozůstatků nehody tvořily mnohakilometrové kolony. Provoz se plynule obnovil až kolem půl 11 dopoledne.

Kamion musela vyprostit těžká technika:

Kvůli vážné nehodě byl uzavřený také Pražský okruh u Modletic na Praze-východ.  "Na Pražském okruhu zasahujeme u vážné dopravní nehoda osobního auta a náklaďáku," informovali na twitteru před osmou hodinou ráno policisté. Provoz byl obnoven krátce před druhou hodinou odpoledne.

Jednoho řidiče museli vyprostit hasiči. "Policisté budou vyšetřovat okolnosti události, nicméně již nyní víme, že alkohol nebyl příčinou. Dechové zkoušky byly negativní," doplnila policie.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Převrácený kamion zablokoval Pražský okruh. Podívejte se na záběry:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz