Domácí

Kyberšikana trápí více dětí! Důležitá je komunikace s rodiči, míní expertka

Kyberšikana nebo vydírání na internetu trápí v poslední době stále více dětí a dospívajících. Virtuální svět se totiž stal součástí jejich života. Podle odborníků by rodiče měli na své ratolesti dávat pozor a varovat je, co vše je může na internetu potkat.

Telefony, přístup na internet a profily na sociálních sítích. Právě to se stává součástí života našich ratolestí v čím dál útlejším věku. S tím jdou však ruku v ruce značná úskalí. Stále více dětí se potýká s kyberšikanou nebo vydíráním.


"Bohužel je to problém, který se moc neřeší. Elektronika se stala součástí našeho života,“ míní odbornice na tematiku dětí a rizik na internetu Lidija Zavoralová.


Podle ní je nutné, aby na děti dohlíželi rodiče. Jenže některá témata jsou pro ně tabu. "Rodiče se musí zapojovat do rozhovorů s dětmi a bavit se o internetu a o tom, co se může dít,“ vysvětlila ve Snídani s Novou Zavoralová.

Související obsah


Naše ratolesti mívají navíc přístup k internetu v čím dál útlejším věku. "Pokud má v sedmi letech telefon s internetem a je v chatovacích místnostech, tak je důležité poučit i tak malé dítě,“ doplnila Zavoralová.


Právě věk je podle Zavoralové největším problémem, protože kyberšikana a vydírání na internetu může v tak mladých lidech zanechat vážné následky. "Je důležité se proto s ratolestmi bavit a zajímat se, co na internetu vlastně dělají,“ uzavřela Zavoralová.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz