Krimi

Muž zahltil tísňovou linku strážníků, hrozí mu vysoká pokuta. AUDIO

Pokutu až do výše 200 tisíc korun může dostat muž, který nedávno znovu a znovu volal v Brně na tísňovou linku městské policie, čímž ji zahltil. Podle všeho se chtěl pomstít za to, že s ním krátce předtím strážníci řešili přestupek.

"Čtrnáct telefonátů za necelou hodinu přijali v první polovině dubna strážníci na lince 156 od jediného volajícího. Mezi telefonáty přitom v některých případech neuplynuly ani tři minuty. Dvaapadesátiletý muž do telefonu mluvil nesrozumitelně, působil opilým dojmem a stěžoval si, že lidé pohybující se po Makovského náměstí v Žabovřeskách nenosí roušky," přiblížila nezvyklý případ mluvčí brněnských strážníků Markéta Skřivánková.

A nastínila i možný motiv neodbytného telefonisty. "Svá zlomyslná volání muž zahájil krátce poté, co s ním naše hlídka dořešila tentýž přestupek. Několik telefonátů pak směřoval i na místní služebnu. Strážníci se tedy obratem vydali jeho podněty prověřit, žádné nezákonné chování ale tentokrát nezaznamenali," doplnila Skřivánková.

Související obsah

A i když strážníci volajícího několikrát informovali, že všichni mají v jejich přítomnosti obličeje zakryté, muž podle mluvčí bombardoval tísňovou linku dál.

"Jeho agrese se navíc stupňovala a nezdráhal se strážníky častovat vulgárními výrazy. Své chování tak bude muset vysvětlovat u správního orgánu, kde mu hrozí pokuta až dvě stě tisíc korun," uzavřela Skřivánková.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Krimi

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Píše se na Deník.cz