Domácí

Stanice technické kontroly praskají ve švech. Na termín se čeká i měsíc

Prodloužení platnosti technických kontrol aut o deset měsíců kvůli pandemii se začíná ukazovat jako velký problém. Některé státy jako Německo či Rakousko výjimku netolerují. Naopak, o to více se zaměřují na české šoféry. Stanice technických kontrol (STK) mají kvůli tomu beznadějně plno. Někde se na termín čeká měsíc.

Nekonečné čekání, nervy na pochodu, pokažené dovolené. Stanice technických kontrol jsou v obležení řidičů. "Ať je to všechno, jak má být. Protáhlo se to kvůli tomu covidu. Mohou být z toho problémy," zhodnotil řidič na stanici technické kontroly v Liberci.


Tohle koronavirové opatření se nepovedlo. Evropská unie prodloužila platnost technických průkazů a auta s propadlými technickými dostala 10měsíční pardon. Z členských států ale zavedly opatření jen dva, a to Česká republika a Malta. Teď v době dovolených se to řidičům krutě vymstilo.

Související obsah


"Kapacity jsou naplněny. Na všechny zákazníky se opravdu nedostane. Kolem pěti až deseti za den odmítneme. Je to zvýšený zájem před dovolenými. Německo a ostatní země to nedodržují a trestají pokutou," popsal vedoucí STK Nový Bor Jiří Duda.


Rakušané a Němci jsou obzvlášť přísní. O problému vědí, a proto se o to usilovněji zaměřují na české řidiče. Některé STK vytvářejí pořadníky a termíny mají plné i měsíc dopředu. Jinde řidiči zkoušejí štěstí v dlouhých frontách, zda na ně prostě vyjde řada.

Co hrozí řidičům v zahraničí s propadlou technickou kontrolou? Na otázky v rozhovoru odpovídal Igor Sirota, mluvčí Ústředního automotoklubu:


 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události