Zahraničí

Šokující zákrok na Slovensku, policista bil a kopal do bezdomovce!

Slovensko řeší strašlivý incident, který zaznamenala kamera. Policista na záběrech surově bije bezdomovce, další dva zasahující přihlížejí. Muž se měl podle vyjádření policie chovat agresivně, policistům měl vyhrožovat. Zda byl zákrok oprávněný, nyní musí vyšetřit úřady.

Na sociálních sítích se objevilo video, na kterém slovenský policista v centru města Stará Turá před obchodním domem mlátí muže bez domova, další voják a policista celému dění přihlíží, uvádí portál tvnoviny.sk.

Podle policie zasahující bezdomovce vyzval, aby po sobě uklidil a z místa odešel. Šestatřicetiletý Igor měl ale reagovat agresivně, policistovi měl vyhrožovat, že ví kde on a jeho rodina bydlí. Navíc měl být opilý.

Policejní prezident Peter Kovařík pro tvnoviny.sk uvedl, že se celým případem zabývá Úřad inspekční služby, na celou situaci je ale třeba nahlížet v širších souvislostech, záběry ukazují už jen závěr celého konfliktu.

Pracovníci obchodního domu si na přítomnost bezdomovců již několikrát stěžovali, protože po sobě nechávají nepořádek. Igora ale místní vnímají často jako bezproblémového člověka, který maximálně žádá o cigaretu nebo peníze.

Muž není policii neznámý, řešila už 12 přestupků, byl i soudně trestaný. Po incidentu před obchodním domem ho museli ošetřit záchranáři.

Související obsah

Vyhrocený zákrok řeší také policisté v USA. Jen několik hodin před odsouzením Dereka Chauvina za vraždu George Floyda zastřelil policista v Ohiu teprve šestnáctiletou dívku.

Policie zveřejnila záběry z kamery zasahujícího policisty. Na nich je vidět, že jedna z dívek shodí druhou na zem a vrhá se na další, kterou přitlačí k autu, v ruce má předmět, podle všeho šlo o nůž. Policista se velmi rychle rozhodne a několikrát vystřelí.

Postřelená šestnáctiletá dívka byla převezena do nemocnice, kde následně svým zraněním podlehla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz