Zahraničí

Šokující zákrok na Slovensku, policista bil a kopal do bezdomovce!

Slovensko řeší strašlivý incident, který zaznamenala kamera. Policista na záběrech surově bije bezdomovce, další dva zasahující přihlížejí. Muž se měl podle vyjádření policie chovat agresivně, policistům měl vyhrožovat. Zda byl zákrok oprávněný, nyní musí vyšetřit úřady.

Na sociálních sítích se objevilo video, na kterém slovenský policista v centru města Stará Turá před obchodním domem mlátí muže bez domova, další voják a policista celému dění přihlíží, uvádí portál tvnoviny.sk.

Podle policie zasahující bezdomovce vyzval, aby po sobě uklidil a z místa odešel. Šestatřicetiletý Igor měl ale reagovat agresivně, policistovi měl vyhrožovat, že ví kde on a jeho rodina bydlí. Navíc měl být opilý.

Policejní prezident Peter Kovařík pro tvnoviny.sk uvedl, že se celým případem zabývá Úřad inspekční služby, na celou situaci je ale třeba nahlížet v širších souvislostech, záběry ukazují už jen závěr celého konfliktu.

Pracovníci obchodního domu si na přítomnost bezdomovců již několikrát stěžovali, protože po sobě nechávají nepořádek. Igora ale místní vnímají často jako bezproblémového člověka, který maximálně žádá o cigaretu nebo peníze.

Muž není policii neznámý, řešila už 12 přestupků, byl i soudně trestaný. Po incidentu před obchodním domem ho museli ošetřit záchranáři.

Související obsah

Vyhrocený zákrok řeší také policisté v USA. Jen několik hodin před odsouzením Dereka Chauvina za vraždu George Floyda zastřelil policista v Ohiu teprve šestnáctiletou dívku.

Policie zveřejnila záběry z kamery zasahujícího policisty. Na nich je vidět, že jedna z dívek shodí druhou na zem a vrhá se na další, kterou přitlačí k autu, v ruce má předmět, podle všeho šlo o nůž. Policista se velmi rychle rozhodne a několikrát vystřelí.

Postřelená šestnáctiletá dívka byla převezena do nemocnice, kde následně svým zraněním podlehla.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Velká Británie zpřísňuje pravidla, pro vstup do země je nutné mít test na covid-19

Velká Británie od pondělí zpřísňuje pravidla pro vstup do země. Nově se cestující dostanou do země už jen s negativním výsledkem testu na covid-19. Nezáleží na tom, jestli jsou očkovaní, musí se prokázat testem. Země ke zpřísnění přistoupila, aby zabránila šíření varianty omikron. "Od pondělí mohou do země přicestovat z Nigérie jen občané a rezidenti Velké Británie a musí podstoupit samoizolaci," uvedl na twitteru britský ministr zdravotnictví Sajid Javid a dodal, že vakcíny stále zůstávají hlavním nástrojem, jak před covidem ochránit sebe a své blízké.

Krátká zpráva

Za sobotu přibylo 10 967 nakažených, je to méně než před týdnem

Česko za sobotu eviduje 10 967 potvrzených případů nákazy koronavirem. Před týdnem za sobotu přibylo o 1 500 případů více. Nejhorší situace je v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště a v Olomouci. V nemocnicích je aktuálně 6 431 pacientů s covidem, z toho 1 018 v těžkém stavu. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Píše se na Deník.cz