Krimi

Bohatého manžela zabít nechtěla. Soud ženě zrušil mnohaletý trest

Vrchní soud v Olomouci ve středu zrušil šestnáctiletý trest vězení ženě, která měla podle obžaloby naplánovat vraždu svého bohatého manžela. Podnikatel pád do bývalého kamenolomu přežil, zachytil se totiž pod okrajem srázu. Muž, který měl skutek provést, dostal nově nižší, třináctiletý trest.

Podle spisu se zámožného muže pokusila zavraždit jeho manželka a její bývalý milenec. Oba loni na podzim potrestal soud v Brně šestnáctiletým vězením. Olomoucký vrchní soud ale rozsudky zrušil.

Manželku podnikatele zprostil obžaloby úplně, Josefu Koprivovi trest snížil ze šestnácti na třináct let.

Právě Kopriva se měl policistům přiznat a jen těžko uvěřitelný příběh popsat. Vše podle obžaloby zosnovala jeho milenka - to proto, aby jí připadlo nemalé dědictví. Koprivovi měla nabídnout padesát milionů korun. Plán ale nevyšel - muž, který se při pádu stačil zachytit okraje skály, hlasitě křičel a přivolal si pomoc.

Podnikatel nikdy nevěřil, že by jeho žena mohla něco takového vymyslet. Deseti miliony korun jí zaplatil kauci a domluvil i elitní právníky. "Za manželku, za tu bych dal ruku do ohně," svěřil se loni František Divoký.

Související obsah

"Asi těžko bych mohl tvrdit, že jsme nespokojeni, když to dopadlo přesně tak, jak jsme chtěli," neskrýval radost po aktuálním verdiktu obhájce Tomáš Sokol.

I nyní Divoký na svou ženu čekal před soudní síní. A zatímco Koprivu eskorta odvezla zpět do věznice, manželka podnikatele s vlastní ochrankou rychle opustila soudní budovu.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz