Krimi

Muž neunesl rozchod a exmanželku pobodal. Ve vězení stráví devět let

Za vraždu bývalé manželky dostal devět let. Neobvykle nízký trest si ve čtvrtek vyslechl u Krajského soudu v Ústí nad Labem muž, který před rokem v bytě v Chomutově ubodal expartnerku. Snížení trestu mu přineslo plné doznání viny. Soud proto rozhodl ve zkráceném režimu a od přiznání k rozsudku neuplynula ani hodina.

Osmapadesátiletý muž se rozcházel s manželkou. Rozvod ale neprobíhal úplně hladce. Loni začátkem března se sešli v chomutovském bytě, pohádali se a obžalovaný na ženu zaútočil nožem. Vzal ten největší, který doma našel.


"Manželství procházelo krizí, měla už jiného partnera a on to řešil tímto způsobem,“ vysvětlil soudce Ondřej Peřich.


Po vraždě na nic nečekal a utekl do Německa, kam často dojížděl za prací. Policie ho ale vypátrala a skončil ve vazbě. "Byl na základě evropského zatýkacího rozkazu vydán do Česka,“ řekl státní zástupce Vladimír Jan.

Související obsah


S policií za celou dobu ani jednou nespolupracoval. U soudu proto všechny překvapil. Ke všemu se najednou přiznal a netrval na zdlouhavém procesu s dokazováním a výslechy svědků. "Prohlásil vinu, souhlasil s popisem skutku, souhlasil s použitou právní kvalifikací a pak už jsme jen řešili otázku trestu,“ uzavřel Peřich.


Během hodiny tak bylo jasno o trestu. Podle soudce jsou teď nesporné procesy nezvykle časté, obžalovaní prý chtějí mít soud co nejrychleji za sebou.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz