Domácí

Policie obvinila z terorismu pět Čechů, kteří bojovali na Ukrajině

Policie obvinila z terorismu pět Čechů, kteří bojovali na Ukrajině
Zdroj: Profimedia

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) obvinili pětici Čechů z terorismu. Měli se na straně proruských separatistů zapojit do ozbrojeného konfliktu na východě Ukrajiny. Mezi obviněnými je i jedna právnická osoba.

"Ve čtvrtek zahájil policejní orgán Národní centrála proti organizovanému zločinu služby kriminální policie a vyšetřování trestní stíhání pěti fyzických osob a jedné právnické osoby pro trestné činy teroristický útok, účast na teroristické skupině, financování terorismu a podpora a propagace terorismu," uvedl ve čtvrtek mluvčí NCOZ Ibehej.


Obviněná pětice Čechů měla podle kriminalistů bojovat na Ukrajině na straně proruských separatistů, případně takové aktivity plánovat či dokonce organizovat. Obviněné policie zadržela už ve středu během velkého zásahu, který probíhal na celém území Česka.

Kauzu dozoruje Vrchní státní zastupitelství v Praze. Zásahu se zúčastnily stovky policistů.

Související obsah

Samotný konflikt na Ukrajině vypukl v roce 2014. Boje mezi vládními vojsky a povstalci odstartovaly začátkem dubna téhož roku. Dosud si vyžádali více než 14 tisíc lidských obětí.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz