Koronavirus

Otevírá se registrace na očkování pro další lidi. Přihlásit se mohou ti nad 60

Očkování v Česku pokračuje. Od pátku se navíc otevírá registrace pro další věkovou kategorii. Přihlásit se mohou lidé ve věku nad 60 let. Podle ministra zdravotnictví Petra Arenbergera (za ANO) by se příští týden mohla registrovat další věková skupina, a to zájemci nad 55 let.

V pátek 23. dubna se otevírá registrace na očkování pro všechny lidi nad 60 let. Stalo se tak jen krátce poté, co vláda otevřela přihlašování pro zájemce nad 65 let. Vakcínu ještě navíc nedostalo značné množství seniorů, kteří na ni stále čekají.


Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) navíc slíbil, že nová skupina Čechů by se mohla registrovat k očkování každý týden. "Naším orientačním plánem je, podle toho, jak budou dodávky vakcíny dobře probíhat, tak bychom chtěli každý týden posunout hranici o pět let,“ nechal se v pondělí slyšet Arenberger.

Podle opozice kabinet ohledně očkování nasliboval už mnoho:


Lidé při registraci musí zadat telefonní číslo, na to jim totiž přijde bezpečnostní kód. Následně musí zájemce vyplnit několik údajů a vybrat si místo, kde chce vakcinaci podstoupit. V případě volných termínů přijde dotyčnému další SMS s kódem.

Související obsah


V Česku už lékaři naočkovali celkem přes 2,6 milionu lidí, z nichž okolo 908 tisíců už dostalo druhou dávku. Nejvíce se očkuje vakcínou společností Pfizer/BioNTech, u které bylo pacientům podáno přes dva miliony dávek.

Imunolog Hořejší se vyjádřil ke slibům vlády ohledně proočkování:


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Podívejte se na návod, jak postupovat při online registraci na očkování proti covidu-19:

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz