Zahraničí

Kritická situace v Indii! Kolabují nemocnice, chybí kyslík, lůžka i personál

Indická mutace koronaviru ukazuje naplno svou sílu v Indii. Situace se tam dramaticky každým dnem zhoršuje. Jen za posledních 24 hodin tam testy odhalily 350 tisíc nově nakažených a zemřelo 2600 pacientů. Situace v tamních nemocnicích je kritická, chybí hlavně kyslík, ale i volná lůžka a personál.

Lidé umírající na zemi před nemocnicemi, které jsou naprosto přeplněné. Bezmocní příbuzní, kteří nemůžou nic dělat a jejich nejbližší jim umírají pod rukama. Každý musí bojovat o přežití sám, to je noční můra, kterou teď prožívají lidé v Indii.

"Včera jsem sem přišel s otcem. Přímo sem, ale nikdo se na něj nepřišel podívat. Křičel, prohlédněte mě, prohlédněte mě. Ale nikdo nepřišel a on zemřel. Teď jsem přišel s dědečkem a nikdo ho ještě neprohlédl," sdělil vnuk nakaženého pacienta Mohan Sharma.

Kriticky na tom nejsou jen menší nemocnice, ale i jedna z největších městských nemocnic v metropoli Dillí. Chybí lůžka, kyslík i personál.

Související obsah

"Mám vzkaz pro vládu. Udělejte něco, prosím. Lidé potřebují kyslík, potřebujeme injekce, léky," vzkázal syn nakaženého Tushar Maurya.

Indie má v posledních týdnech největší přírůstky nakažených na světě. Podle expertů stojí za novou vlnou epidemie dvojitá mutace koronaviru, která je mnohem nakažlivější.

Počty pozitivně testovaných poslední dny pravidelně překračují číslo 300 tisíc. Podle zahraničních médií ale země testuje málo, takže reálný počet nakažených je zřejmě mnohem vyšší.

Související obsah

V druhé nejlidnatější zemi světa, kde žije více než miliarda obyvatel, se od počátku pandemie nakazilo přes 16 milionů lidí. Nemoci covid-19 nebo jejím následkům podlehlo téměř 190 tisíc lidí.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Televizní noviny se těší vysoké sledovanosti

TV Nova potvrdila pozici jedničky na televizním trhu, když její hlavní zpravodajská relace Televizní noviny zaznamenala minulý týden v pondělí rekordní podíl na sledovanosti. Televizní noviny dosáhly ve všední dny minulého týdne průměrného podílu na sledovanosti 39,93 % diváků v CS 15-54. V kategorii 4+ sledovalo Televizní noviny každý všední den průměrně 1 570 000 lidí. Rekordní podíl na sledovanosti v letošní podzimní sezóně zaznamenaly Televizní noviny v pondělí 22. listopadu 2021, když dosáhly 43,27% share v cílové skupině 15-54. Nejsledovanějším pořadem televizního trhu uplynulého týdne v hlavních cílových skupinách se staly Televizní noviny ze čtvrtka 25. listopadu 2021 - nenechalo si je ujít 1 695 000 diváků starších 4 let.

Krátká zpráva

V Hrabalově chatě bude muzeum

Zastupitelstvo Středočeského kraje schválilo odkup chaty Bohumila Hrabala v Kersku. Chata, ve které spisovatel žil a tvořil, odkoupí kraj za 9 900 000 Kč. Cílem je otevřít toto významné místo veřejnosti a vybudovat expozici připomínající Hrabalův život, tvorbu i vztah k rekreační osadě Kersko. V plném provozu by výstava v chatě měla být v roce 2024.

Píše se na Deník.cz