Zahraničí

Poplach v turistickém ráji. Muž nakazil covidem 22 lidí, zatkli ho

Poplach v turistickém ráji. Muž nakazil covidem 22 lidí, zatkli ho
Zdroj: Profimedia

Španělská policie zatkla na turisty vyhledávaném ostrově Mallorca čtyřicetiletého muže, který podle vyšetřovatelů navzdory vysokým horečkám a dalším symptomům dál chodil mezi lidi a dvaadvacet jich nakazil covidem. Včetně tří miminek.

Podle policie měl muž kašel a horečku přes 40 stupňů, přesto dál normálně chodil do práce a dokonce i do posilovny. "V práci si měl stahovat roušku, kašlal a kolegům říkal, že je nakazí covidem," přibližuje případ britská BBC.

A povedlo se mu to - následně mělo pět jeho spolupracovníků a tři návštěvníci posilovny pozitivní testy na covid. Kromě nich ovšem roznašeč nakazil ještě 14 členů vlastní rodiny. Včetně tří teprve ročních miminek.

Španělská policie o případu informovala v sobotu. V prohlášení napsala, že dotyčný z města Manacor na Mallorce vykazoval symptomy onemocnění řadu dní, přesto odmítal odejít z práce domů.

Související obsah

Sice se nakonec podrobil PCR testu, na výsledek ale nečekal a šel znovu do práce i do již zmiňované posilovny. Když dorazil pozitivní výsledek, mužovi kolegové byli vyděšení. Policie se případem zabývala od konce ledna. Podle vyšetřovatelů naštěstí žádný z lidí, které přenašeč nakazil, neměl vážný průběh onemocnění.

Podobné případy se objevují i v Česku. Pusťte si reportáž TV Nova:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz