Domácí

Hrozné, mají čtenáři TN.cz jasno o projevu Zemana k Vrběticím

Hrozné, mají čtenáři TN.cz jasno o projevu Zemana k Vrběticím
Zdroj: Profimedia

Prezident Miloš Zeman po týdenním čekání promluvil o vrbětických explozích. Podle něj česká kontrarozvědka nepředložila důkazy, že za výbuchem skladu stáli ruští agenti. Za projev hlava státu schytala kritiku od politiků i veřejnosti. V anketě ho ohodnotili i čtenáři TN.cz.

Přes osm tisíc čtenářů TN.cz hlasovalo v anketě o nedělním projevu Miloše Zemana ke kauze Vrbětice a zhoršení česko-ruských vztahů. Většina z nich nemá z prezidentových slov vůbec radost.

Zemanovo vystoupení, na které Česko čekalo týden, hodnotí pětkou a považuje za hrozné více než 5400 lidí. Hlava státu má ale i řadu zastánců. Jedničku za projev, ve kterém nevyloučil, že explozi skladu v roce 2014 mohla způsobit neopatrná manipulace s municí, mu dalo přes 2300 čtenářů.

 

Dvojkou, trojkou nebo čtyřkou by pak Zemana oznámkovaly jen desítky lidí.

Podle prezidenta Bezpečnostní informační služba (BIS) nepředložila důkazy o tom, že ruští agenti skutečně byli ve Vrběticích. Obvinění ale vnímá jako velmi vážně. Pokud se prokáže, Rusko za to musí zaplatit, řekl Miloš Zeman.

Související obsah

Kritiku si Zeman vysloužil nejenom od opozičních politiků. Z jeho projevu nebyl nadšený ani ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD), který o možném zapojení ruských agentů do výbuchu předminulou sobotu s premiérem Andrejem Babišem (ANO) informoval.

"To je projev, ve kterém si každý našel to svoje, bohužel včetně Ruské federace. Popravdě řečeno nevím, proč to pan prezident udělal, protože České republice to moc nepomohlo," prohlásil Hamáček v Televizních novinách s tím, že v Moskvě mají radost. 

Prezidentův projev si můžete pustit tady:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch má koronavirus

Šéf resortu zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) má koronavirus. "Z pátku na sobotu mi nebylo dobře, proto jsem si došel preventivně na PCR test. Ten bohužel ukázal, že jsem pozitivní. Nastupuji tak do 14denní izolace. Díky očkování mám mírný průběh a budu pracovat z domova," napsal na twitteru.

Píše se na Deník.cz