Domácí

Ve Zlíně funguje další očkovací centrum. Je na zimním stadionu

Ve Zlíně zahájilo provoz další vakcinační centrum na východě Moravy. Očkuje se tam od pondělní sedmé hodiny ranní v prostorách zimního stadionu. Centrum zřídila krajská nemocnice.

Připravit zlínské vakcinační centrum trvalo několik dnů. Doposud se tam proti covidu-19 očkovalo v krajské nemocnici. Všichni lidé, tedy i ti objednaní, už ale od pondělního rána musí zamířit do PSG Arény. To se týká i těch, kteří mají naplánovanou druhou dávku vakcíny. V provozu je šest stanovišť.

"V současné době očkujeme 600 lidí denně, ale jsme schopni zvednout tento počet až na dvojnásobek," tvrdí Egon Havrlant, mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně. Zlínský kraj je premiantem v očkování u praktických lékařů.

Související obsah

U očkovacích center vedení kraje zvolilo jinou strategii, ta se ale s přísunem většího množství vakcín mění. Před dvěma týdny se otevřela centra ve Vsetíně a Kroměříži. "Velkou výhodou je možnost lépe organizovat celý proces očkování na této velké ploše, takže budeme schopni očkovat až třikrát více lidí, než jsme byli schopni dosud," vysvětluje Havrlant.

Rychlé očkování by mělo srazit poměrně vysoké přírůstky nakažených. Vsetínský okres za minulý týden zaznamenal 322 případů na 100 tisíc obyvatel, zlínský okres 305. Nad 300 případů na 100 tisíc osob už je jen na Prachaticku v jižních Čechách.
 

ts, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz