Koronavirus

Studenti a učni se vrátili do škol na praktickou výuku. Pro část je pozdě

Od pondělí se do škol mohou vracet také učni, žáci odborných a studenti vysokých škol. A to v rámci praktické výuky a odborných praxí. Pro část vysokoškoláků je to ale pozdě. Řada z nich se už totiž připravuje na závěrečné zkoušky.

Učňovské dílny znovu ožily. "Po otestování probíhá standardní odborný výcvik pod vedením mistrů a žáci vykonávají jednotlivé činnosti, které distanční výuka nemohla nahradit," řekl vedoucí učitel odborného výcviku SOŠ a SOU Vocelova v Hradci Králové Jan Výtvar.


"Oni jedou v režimu týden škola, týden praxe. Teoretická část výuky stále probíhá distančně," sdělil ředitel Střední školy polytechnické v Olomouci Aleš Jurečka.


"To vstávání bylo v pohodě, čekal jsem to horší. Přinese mi to nějaké zkušenosti, které mi chyběly za poslední rok nebo půl rok," zhodnotil učeň Petr Staněk.


Dohánět odborné znalosti od pondělí mohou i studenti závěrečných ročníků vysokých škol. "V současné době si studenti dochází na jednotlivé konzultace, dokončují své závěrečné práce a připravují se na závěrečné zkoušky," shrnula tisková mluvčí Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Petra Svěráková.

Související obsah


"Student přijede vždy třeba na celý jeden den a tam si zkusí nahradit či dohnat zameškanou praktickou výuku," uvedla tisková mluvčí Univerzity Palackého v Olomouci Gabriela Sýkorová Dvorníková.


Kvůli distanční výuce hledají školy způsob, jak udělat vzdělávání atraktivnější. "My jsme spustili nový pilotní projekt, takzvaný 'blended learning', což je kombinace klasické a on-line výuky," přiblížila Svěráková. Pro studenty je to prý srozumitelnější forma než třeba přednášky.
 

rod, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Babiš bude mít příští středu návštěvu, přijede za ním maďarský premiér

Předsedu vlády Andreje Babiše (ANO) příští středu navštíví maďarský premiér Viktor Orbán. Babiš Orbána přijme v Kramářově vile, kde spolu projednají hospodářskou a průmyslovou spolupráci, obranu, migraci a dopady pandemie covidu-19. Oba premiéři se pak setkají i s vicepremiérem Karlem Havlíčkem (za ANO), maďarským ministrem zahraničních věcí a obchodu Péterem Szijjártem a ministrem pro inovace a technologie Lászlem Palkovicsem. Hlavní náplní jejich setkání bude návštěva společnosti AERO Vochody AEROSPACE, která se zaměřuje na konstrukci a výrobu vojenských a civilních letadel.

Krátká zpráva

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc, nakoupilo samopaly bez tendru

Ministerstvo vnitra dostalo pokutu 800 tisíc od Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) za nákup bez tendru. Zakázka se týkala nákupu pušek a samopalů pro Policii České republiky. "Ve všech třech případech zadavatel postupoval v jednacím řízení bez uveřejnění, tedy bez jakékoliv soutěže, aniž by byly splněny podmínky pro použití tohoto druhu zadávacího řízení. Celkem takto nakoupil 1 873 souprav zbraní," uvedl předseda ÚOHS Petr Mlsna.

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz