Koronavirus

Slováci otevřeli zahrádky restaurací. Přišlo to narychlo, stěžují si majitelé

Obyvatelé Slovenska si mohou užívat rozvolnění. Po čtyřech měsících se opět otevřely zahrádky restaurací. Povinné jsou negativní testy na covid-19 a také dezinfekce a rozestupy.

Centra slovenských měst opět ožila. "Budeme mít víc hostů a větší obraty. Stále si ale myslím, že budeme na nule nebo v lehké ztrátě, protože jsme museli nabrat personál, který doteď odpočíval,“ myslí si předseda komory restaurací oblastní organizace cestovního ruchu Peter Škripko.


Někteří provozovatelé sebrali odvahu a otevřeli dokonce úplně nové provozovny. "My sami to vnímáme jako bláznovství, ale věříme v lepší zítřky,“ tvrdí majitel nově otevřeného baru Vojtech Petty.

Související obsah


Majitelé restaurací si musí poradit po svém. Některé nealkoholické nápoje už nesehnali, protože provozovny vláda rozhodla otevřít nečekaně rychle. Dodavatelé tak měli vyprázdněné sklady. A moc času nezbylo ani na zabezpečení provozoven.


"Všechno to přišlo strašně narychlo. Takže jsme museli dát dohromady celý bar, personál, sezení,“ postěžoval si barman Adam Ďurfina.


Hosté musejí při návštěvě zahrádky předkládat negativní test na koronavirus. Provozovatelé ale nevědí, kdo je má kontrolovat. "V první vlně jsme měli problémy s hosty, kteří nechtěli test vůbec ukazovat. A nechtěli nám ani vůbec říct, jestli ten test mají,“ míní majitel restaurace Ján Vlčko.

Související obsah


Majitelé doufají, že jim města odpustí za letní terasy nájemné. Třeba v Košicích se ale tento bod do programu blížícího se jednání městského zastupitelstva nedostal. A další je až na podzim.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz