Zahraničí

Tyto vitamíny ženám pomáhají proti covidu! Podívejte se, které to jsou

Tyto vitamíny ženám pomáhají proti covidu! Podívejte se, které to jsou
Zdroj: Getty Images

Pravidelné užívání některých vitamínů by mohlo mít příznivý účinek na imunitu žen proti onemocnění covidem-19. Vyplývá to ze studie, kterou vypracovali odborníci z britské King´s College.

Méně náchylné na nákazu covidem-19 by mohly být ženy, které pravidelně užívají multivitaminy, probiotika, omega-3 mastné kyseliny a doplňky stravy s vitamínem D. Vyplývá to z odpovědí 445 tisíc lidí, kteří se zúčasnili studie COVID Symptom Study.

Výsledky studie, kterou si můžete v angličtině přečíst zde, odborníky z londýnské univerzity překvapil. Podobný výsledek se totiž nepotvrdil u mužů, kteří pravidelně užívali stejné doplňky stravy.

 

Související obsah

Výsledky práce jsou ale podle autorů studie zatím předběžné. Jsou totiž založené na údajích, které respondenti sami nahlásili a vědci je nemají jak ověřit. "Podstatné je, že náš výzkum je observační, a ne klinická studie," řekla hlavní autorka Cristina Menniová z King´s College v Londýně.

COVID Symptom Study shromažďovala od uživatelů informace o výsledcích testů na covid-19, stresu a duševním zdraví, změnách hmotnosti, stravovacích a pohybových návycích a užívání vitamínů a doplňků stravy. Současně museli respondenti uvést také věk, místo pobytu, váhu nebo etnický původ.

Podle odborníků je důležité se zaměřit na příjem vitamínů a minerálů:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz