Doprava

Auto bez řidiče vjelo do křižovatky, málem srazilo ženu s kočárkem

Neštěstím mohl skončit incident, který se stal v úterý odpoledne v centru Brna. Auto bez řidiče vjelo do křižovatky, kde málem srazilo ženu s kočárkem a následně narazilo do domu. Podle strážníků mu nejspíše selhaly brzdy.

Mini cooper zaparkovaný na chodníku v Kounicově ulici nedaleko křižovatky se z mírného kopce nečekaně rozjel a minul sloup se semaforem. V tu chvíli však po blízkém přechodu přecházela žena s kočárkem, která pravděpodobně v první chvíli nepostřehla, že za volantem nikdo nesedí.


Rozhodla se proto pokračovat v chůzi, čekala totiž, že ji rozjetý vůz dá přednost. Ten ale pokračoval v jízdě a matka s kočárkem před ním musela rychle proběhnout. Auto se řítilo dál, projelo čtyřproudou silnici, kde se mu muselo vyhnout několik řidičů.

Související obsah


"Vozovku auto po přechodu překřížilo a zrychlovalo až na protější chodník, kde před ním chodec čekající na zelenou musel ustoupit. Poté, co narazilo do domu, dál komplikovalo dopravu," uvedl mluvčí strážníků Jakub Ghanem.


Na místo okamžitě vyjeli strážníci městské policie, kteří místo zajistili a případ předali státním kolegům. Podle předběžných informací policistů autu nejspíše selhaly brzdy.

Obrovské štěstí, vodní skútr málem srazil běžce. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Doprava

Důležité Události

Krátká zpráva

Hvězdný herec z Harryho Pottera zkolaboval při golfu

Anglický herec Tom Felton (34), hvězdný představitel rivala hlavního hrdiny z filmů o Harry Potterovi Draca Malfoye, zkolaboval při golfovém utkání celebrit ve Spojených státech. Ze hřiště ho musela odvézt záchranka. O zdravotním stavu herce a vášnivého golfisty nejsou k dispozici bližší informace.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz