Domácí

Poslední den na odevzdání daňového přiznání! Můžete získat čas navíc

Pondělí je posledním dnem pro odevzdání daňového přiznání za rok 2020 v papírové podobě. Zároveň musí být daň už zaplacená a připsaná na účtu finanční správy. Češi mohou daňové přiznání podat více způsoby. Poplatníci, kteří se rozhodnou podat daňového přiznání elektronicky, však získají měsíc navíc.

Původní termín pro podání daňového přiznání, který je 1. dubna, vláda v letošním roce o měsíc posunula. Poplatníci tak mohou přiznání v listinné podobě podávat až do 3. května 2021. V tento den už ale musí být daň také zaplacená.


Daňové přiznání lze podat v listinné podobě osobně na podatelnách finančních úřadů, do sběrného boxu nebo zaslat poštou. Pokud lidé do 3. května daňové přiznání nepodají a neuhradí daň, budou se jim sankce za pozdní podání a úhradu počítat od začátku zákonné lhůty, tj. od 1. dubna, a to až do dne podání nebo dne zaplacení.

Související obsah


Lidé mohou daň přiznat také elektronicky přes online finanční úřad. V tomto případě se jim termín pro podání daňového přiznání o měsíc posune. Dotyční se mohou přihlásit prostřednictvím bankovní identity, občanského průkazu s čipem nebo datové schránky.


"Výhodou je, že poplatníci, kteří podají daňové přiznání elektronicky, mají ze zákona prodlouženou lhůtu o jeden měsíc, a to až do 1. června 2021,“ vysvětlila generální ředitelka Finanční správy Tatjana Richterová.


V případě, že daňové přiznání za poplatníky podává daňový poradce, je lhůta do 1. července 2021.

Vláda prodloužila v letošním roce lhůty pro daňové přiznání. Podívejte se:

lud, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Tramvaj se v pražských Dejvicích srazila s osobním autem

Pražské záchranné složky zasahovaly v sobotu u dopravní nehody tramvaje s osobním autem v ulici Jugoslávských partyzánů. Srazily se před 11. hodinou. "Jednalo se o tramvaj č. 8. Řidič auta byl lehce zraněný," řekla pro TN.cz mluvčí pražských policistů Eva Kropáčová. Je mu 41 let, doplnila mluvčí záchranářů Jana Poštová. Hasiči na twitteru uvedli, že muž byl zaklíněný a povedlo se jim ho vyprostit.

Píše se na Deník.cz