Počasí

Předpověď na víkend: Bude až 20 °C. Připravte si deštníky, dorazí i bouřky

Příštích několik dní bude podle meteorologů doprovázet relativně teplé počasí, teploty se vyšplhají až na 20 stupňů Celsia. Sluníčka si ale moc neužijeme, čekají nás přeháňky, déšť a ojediněle i bouřky. O víkendu do Česka pronikne chladný vzduch. Začátkem příštího týdne tak Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) opět předpovídá přízemní mrazíky.

Podle předpovědi ČHMÚ bude čtvrtek nejteplejším dnem týdne. Teploty se vyšplhají na 16 až 20 stupňů, na západě Čech bude o něco chladněji a nejvyšší teploty tam nepřekročí 14 až 17 stupňů.

Převážně bude oblačno, ojediněle přeháňky a v západní polovině Čech může místy i pršet. Večer už bude od jihozápadu převážně zataženo a později na jihovýhodě meteorologové očekávají místy přeháňky, ojediněle i bouřky. Foukat bude silnější vítr, místy v nárazech dosáhne rychlosti 54 km/h.

Podívejte se na čtvrteční předpověď počasí:

 

Pátek

V pátek polojasno až oblačno, na jihu a jihovýchodě se odpoledne místy očekávají přeháňky. Na Moravě a ve Slezsku bude zpočátku zataženo s občasným deštěm. V noci se budou teploty pohybovat od 11 do 7 stupňů, na západě a severozápadě pouze kolem 5 stupňů.

Přes den se teploty vyšplhají na 14 až 18 stupňů, na jihovýchodě až na 20 stupňů. "Zajímavou informací může být očekávané počasí během pátečního večera. Mraků na obloze bude hodně a déšť by měl během noci přicházet od jihozápadu. Modely se zatím dost liší v tom, kam až déšť dorazí," uvádí ČHMÚ.

Sobota

Ani v sobotu si neužijeme mnoho sluníčka. Bude oblačno až zataženo, přechodně místy až polojasno. Nejprve ojediněle, postupně místy bude pršet nebo budou přeháňky. V noci se teploty budou pohybovat od 9 do 4 stupňů, přes den od 13 do 17, na jihovýchodě okolo 19 stupňů.

Související obsah

Neděle

V neděli bude zataženo až oblačno, zpočátku na východě místy až polojasno. Meteorologové předpovídají občasný déšť či přeháňky, ojediněle dokonce i bouřky. V polohách nad 1100 metrů budou srážky smíšené či sněhové. Později bude oblačnosti i srážek ubývat.

V noci bude od 12 do 7 stupňů, přes den nebudou teploty o moc vyšší. V maximech se budou pohybovat od 10 do 14 stupňů, na Moravě a ve Slezsku bude o něco tepleji, vyšplhají se na 14 až 18 stupňů.

 

Výhled na příští týden

Příští týden meteorologové opět očekávají místy přízemní mrazíky. I nadále bude pokračovat deštivé počasí se zataženou či oblačnou oblohou. V pondělí by teploty neměly přesáhnout 14 stupňů, v příštích dnech v maximech dosáhnou 17 stupňů.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Počasí

Důležité Události

Krátká zpráva

EMA prověřuje, jestli je možné použít vakcínu pro děti ve věku od 5 do 11 let

Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA) začala s hodnocením použití vakcíny Comirnaty proti covidu-19 společností Pfizer/BioNTech pro děti ve věku od 5 do 11 let. V současné době je registrovaná pro použití u lidí ve věku 12 a starších. Pokud nebude potřeba doplnit další informace, očekává se výsledek za několik měsíců, informoval Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). EMA přezkoumá údaje o vakcíně, včetně výsledků probíhajícího klinického hodnocení u dětí od 5 do 11 let. Pokud budou uspokojivé, agentura doporučí vakcinaci i u této věkové kategorie.

Píše se na Deník.cz