Život ve hvězdách

V soukromí říkám prezidentovi Milošku, svěřil se Vratislav Mynář

Vratislav Mynář. Obyčejný kluk z vesnice, nebo jedna z nejkontroverznějších postav české politické scény? V pořadu Život ve hvězdách byl hostem kancléř prezidenta republiky. Co prozradil o svém vztahu s Milošem Zemanem a o posledních politických kauzách?

Současný kancléř popsal, jak se seznámil s Milošem Zemanem. "Měl jsem štěstí, že jsem ho poznal v době, kdy ještě nebyl prezidentem. Snad svou prací jsem ho přesvědčil, že vedle něj můžu být a mít tu čest se něco naučit," řekl Mynář v pořadu Život ve hvězdách.

Lidé ho ale spíš znají jako jednu z nejkontroverznějších postav české politické scény. Proslul už při nástupu do funkce hradního kancléře, kdy několik let marně usiloval o získání bezpečnostní prověrky. Před sedmi lety koupil pod cenou v pražských Strašnicích prvorepublikovou vilu a vloni v počátcích pandemie během nouzového stavu v Osvětimanech uspořádal zabijačku. A tím výčet jeho afér nekončí...

Související obsah

Prezident v něj má ale i přes všechny eskapády důvěru. "Za tu dobu, co se známe, si troufám říct, že jsme kamarádi," prozradil Mynář. A to není všechno! Překvapil i oslovením, kterým prezidenta častuje. "Když jsme v soukromí, tak mu říkám kamaráde nebo Milošku," dodal. Na rodné Moravě, kam tak rád jezdí, má i kocoura jménem Miloš.

A jak vedoucí Kanceláře prezidenta republiky vidí své kauzy? "Nikdo na světe není čistý. Já jsem se smířil s tím, že můj mediální obraz není prezentován tak, jaký doopravdy jsem. Ty dva roky to ještě vydržím a těším se, až skončím ve funkci kancléře," poznamenal.

Související obsah

Poslední dny jsou prý ještě náročnější než obvykle, a to především kvůli vrbětické kauze, která hýbe nejen Českem. "Mně se zdá, že je ta situace prezentovaná hodně jednostranně, ale chtěl bych poděkovat všem službám za jejich práci. I když mě napadá, jestli neměly ty služby mít tu informaci ještě před výbuchem ve Vrběticích," nastínil svůj názor Mynář.

Prezident Zeman si vysloužil kritiku od politiků i veřejnosti za to, že si na vyjádření ke kauze vyhradil celý týden. Podle Mynáře je ale rozvážnost prezidenta na místě.

Související obsah

Hradní kancléř je také zapálený fotbalový fanoušek. To se ukázalo po vypjatém zápasu Slavie se skotskými Rangers. Mynář adresoval UEFA dopis s hlavičkou Kanceláře prezidenta republiky, ve kterém mimo jiné napsal, že na českého fanouška řádné výhrůžky neplatí. "Ty tresty jsou naprosto nepřiměřené. Dát za neprokázaný rasismus tak vysoký trest? Cítil jsem obrovskou potřebu se fotbalistů zastat," vysvětlil Mynář.

V Životě ve hvězdách se občas objeví i politické osobnosti. Nedávno tam byl například exministr zdravotnictví Adam Vojtěch, který mluvil o svém možném působení ve Finsku. Všechny díly Života ve hvězdách najdete na portálu VOYO.

ts, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz