Domácí

Hygienici odložili případ Mynářovy zabijačky. Kancléř se vyhne trestu

Zlínští hygienici odložili prověřování případu zabijačky kancléře Vratislava Mynáře, která se odehrála letos v dubnu v Osvětimanech na Uherskohradišťsku. Důvodem je rozsudek pražského soudu, který zrušil na jaře některá opatření zavedená ministerstvem zdravotnictví.

Hygiena se začala případem dubnové zabijačky zabývat kvůli tomu, že vzniklo podezření z nedodržování zákazu shromažďování maximálního možného počtu osob. Mynář už dříve dostal pokutu 1300 korun od veterinární správy.

"Mohu potvrdit, že případ byl odložen, a to v návaznosti na dubnový rozsudek Městského soudu v Praze, který zrušil některá vydaná mimořádná opatření," uvedla pro TN.cz mluvčí Krajské hygienické stanice Zlínského kraje Vendula Ševčíková.

Související obsah


Prověření případu zadal hygieně tehdejší ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Podle Vojtěcha nebyla zabíjačka, která se uskutečnila v penzionu kancléře Mynáře, v pořádku. "V současnosti jsou zakázané hromadné akce. Bylo tam více osob, takže to není úplně v pořádku," vyjádřil se k zabíjačce Vojtěch.


Podle hradního kancléře byla zabíjačka nutná. Den před tím mu prý volal jeho švagr s tím, že prase pojde. "Nedělalo se žádný hogo fogo, jenom se rychle zabilo prase, rozbouralo se na maso, rychle se to ukončilo. Jsem rád, že se to prase podařilo zachránit a nemuselo pojít," řekl již dříve.

Mynář dostal další pokutu za nedovolenou přestavbu vily ve Strašnicích. Podívejte se na reportáž televize Nova:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz