Zahraničí

Žertovné video stálo youtubery vyhoštění z Bali, namalovali si roušku

Žertovné video stálo youtubery vyhoštění z Bali, namalovali si roušku
Zdroj: Reprofoto/youtube

Koronavirový vtip přišel draho dvěma mladým youtuberům na indonéském ostrově Bali. Dívka proklouzla do obchodu, když na obličeji měla místo povinné roušky namalovanou napodobeninu. Video se stalo hitem sociálních sítí, ale autoři byli zatčeni a čeká je vyhoštěni.

Populární americký youtuber původem z Tchaj-wanu Josh Paler Lin se pro akci spolčil s Ruskou Leiou "Lishou" Se. Namaloval jí na obličej světle modrou kopii roušky, se kterou dívka pronikla přes kontrolu u vchodu do obchodu. Video poté Lin umístil na svůj kanál, který sleduje přes tři milióny lidí, uvedla v pátek televize CNN.

Související obsah

Indonéské úřady, které dodržování proticovidových opatření přísně hlídají, však neměly pro vtip pochopení. Přestože za nenošení roušky hrozí pokuta v přepočtu 1500 korun a cizinec může být vyhoštěn až při druhém přestupku, Lin a Se budou deportováni hned, jakmile jim poletí první vhodné letadlo. Úředníky zřejmě naštvala popularita videa, které se na sociálních sítích rychle šířilo.

Nepomohlo ani to, že Lin video ze svého kanálu odstranil a zveřejnil omluvu, při které spolu s parťačkou, tentokrát oba v opravdových rouškách, vysvětloval, že to měl být vtip, a že nošení roušek v žádném případě nezpochybňují. Bylo však již pozdě.

Důvodem přísného trestu mohlo být i to, že období pandemie tráví na Bali mnoho cizinců a mezi nimi a domorodci vzrůstá napětí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezidenti USA a Ruska projednají vojenskou situaci na Ukrajině

Americký prezident Joe Biden a ruský prezident Vladimir Putin chtějí v úterý prostřednictvím videohovoru prodiskutovat napjatou situaci na Ukrajině. "Biden podtrhne americké obavy z ruských vojenských aktivit na hranici s Ukrajinou a znovu potvrdí podporu Spojených států suverenitě a územní celistvosti Ukrajiny," uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psaki v tiskovém prohlášení.

Krátká zpráva

Autobus v Keni strhl silný proud, utonulo přes 20 lidí

Více než 20 lidí se v sobotu utopilo při nehodě autobusu v Keni asi 200 kilometrů východně od hlavního města Nairobi. Jeho řidič se snažil přejet rozvodněnou řeku přes zatopený most, ale byl stržen silným proudem a převrátil se na bok. Autobus převážel členy katolického pěveckého sboru z východokeňského města Mwingi na obřad v okrese Kitui.

Krátká zpráva

V Rakousku demonstrovali odpůrci protiepidemických opatření

V sobotu demonstrovali v Rakousku odpůrci protiepidemických opatření. Ve Vídni se jich sešlo přes 40 tisíc. V zemi aktuálně platí tvrdý lockdown.

Píše se na Deník.cz