Zahraničí

Žertovné video stálo youtubery vyhoštění z Bali, namalovali si roušku

Žertovné video stálo youtubery vyhoštění z Bali, namalovali si roušku
Zdroj: Reprofoto/youtube

Koronavirový vtip přišel draho dvěma mladým youtuberům na indonéském ostrově Bali. Dívka proklouzla do obchodu, když na obličeji měla místo povinné roušky namalovanou napodobeninu. Video se stalo hitem sociálních sítí, ale autoři byli zatčeni a čeká je vyhoštěni.

Populární americký youtuber původem z Tchaj-wanu Josh Paler Lin se pro akci spolčil s Ruskou Leiou "Lishou" Se. Namaloval jí na obličej světle modrou kopii roušky, se kterou dívka pronikla přes kontrolu u vchodu do obchodu. Video poté Lin umístil na svůj kanál, který sleduje přes tři milióny lidí, uvedla v pátek televize CNN.

Související obsah

Indonéské úřady, které dodržování proticovidových opatření přísně hlídají, však neměly pro vtip pochopení. Přestože za nenošení roušky hrozí pokuta v přepočtu 1500 korun a cizinec může být vyhoštěn až při druhém přestupku, Lin a Se budou deportováni hned, jakmile jim poletí první vhodné letadlo. Úředníky zřejmě naštvala popularita videa, které se na sociálních sítích rychle šířilo.

Nepomohlo ani to, že Lin video ze svého kanálu odstranil a zveřejnil omluvu, při které spolu s parťačkou, tentokrát oba v opravdových rouškách, vysvětloval, že to měl být vtip, a že nošení roušek v žádném případě nezpochybňují. Bylo však již pozdě.

Důvodem přísného trestu mohlo být i to, že období pandemie tráví na Bali mnoho cizinců a mezi nimi a domorodci vzrůstá napětí.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz