Domácí

Plaga řekl, kdy se vrátí středoškoláci a kdy může skončit rotační výuka

Ministr školství Robert Plaga (za ANO) v pondělní Snídani s Novou nastínil další rozvolňování opatření ve školách. Promluvil například o tom, kdy by se do lavic měli fyzicky vrátit také středoškoláci. Nebo o tom, kdy by mohla skončit rotační výuka, v níž se nyní děti musejí po týdnech střídat.

Od tohoto pondělí přibylo několik dalších krajů, kde se naplno otevírají mateřinky a kde se formou rotační výuky vracejí do tříd žáci druhých stupňů základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií. Rozvolnění se tak týká už sedmi regionů - Prahy, Středočeského, Pardubického, Královehradeckého, Plzeňského, Karlovarského a Libereckého kraje. Zbylé regiony musejí ještě týden čekat.

"Situace se v některých krajích nezlepšuje tak jako v jiných. Třeba Zlínský kraj je ještě nad dvoustovkou (nových případů na sto tisíc obyvatel). Takže pokud by se to nevyvíjelo správným směrem, tak v některých okresech by se podle hlavní hygieničky k těm rozvolňujícím krokům nepřistoupilo," varoval Plaga.

On sám ale prý věří, že od 10. května se plně otevřou školky i ve zbytku republiky a rotačně se vrátí i žáci druhých stupňů ZŠ. "Minimálně v tomto gardu," zmínil Plaga. Prý by si přál rychlejší návrat, ale zároveň podle něj "nesmíme udělat chybu."

Související obsah

Ministr také ve Snídani s Novou odpovídal na dotazy diváků. Mimo jiné řekl, že už na odpoledním jednání vlády se bude probírat obnovení činnosti kroužků a dalších volnočasových aktivit pro děti. Plaga chce, aby začaly znovu fungovat tam, kde situace umožňuje sportování dětí.

"Pokud jde o středoškoláky, tak jsme uspíšili jejich návrat k praktické výuce a doufám, že k té teoretické se vrátí od 17. nebo 24. května," uvedl Plaga. Zároveň by ještě v tomto školním roce mohla skončit i rotační výuka. Podle ministra školství snad už v červnu nebude toto střídání školáků potřeba.

Ministr v pondělní Snídani s Novou mluvil také o tom, jak studenti zvládají závěrečné zkoušky, o problémech s antigenními testy pro školy i o vyjednávání s epidemiology. Celý rozhovor si můžete pustit pod titulkem článku.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz