Domácí

VÝSTRAHA: Česko zasáhne silný vítr, meteorologové varují i před mrazem

Meteorologové varují před silným větrem, který v úterý zasáhne velkou část naší republiky. Se studenou frontou, která bude přecházet přes naše území, očekávají meteorologové také mráz, který může poškodit například kvetoucí stromy.

Z Britských ostrovů se bude podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) přesouvat nad Dánsko hluboká tlaková níže. S ní spojená zvlněná studená fronta začne od západu postupovat přes naše území.

V souvislosti s přechodem studené fronty vyhlásil ČHMÚ hned dvě výstrahy. Meteorologové očekávají, že se v noci na úterý a ráno objeví mráz, který může poškodit vegetaci, je proto vyhlášena výstraha před mrazem ve vegetačním období pro všechny kraje ČR. Začíná platit o půlnoci a odvolána bude až v úterý v devět hodin ráno.

Současně meteorologové varují také před silným větrem. Ten by mohl v nárazech dosahovat rychlosti nad 65 kilometrů v hodině.

Související obsah

Výstraha před silným větrem je platná od úterních 9:00, odvolána bude až večer. Platit bude pro Prahu, části Středočeského kraje (Benešov, Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Český Brod, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Neratovice, Nymburk, Poděbrady, Příbram, Rakovník, Říčany, Sedlčany, Slaný), Jihočeského kraje (Blatná, Milevsko, Písek, Prachatice, Strakonice, Vimperk, Vodňany), Plzeňský kraj, Karlovarský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj, Královéhradecký kraj, části Pardubického kraje (Králíky, Lanškroun, Ústí nad Orlicí, Žamberk), Olomouckého kraje (Jeseník, Šternberk, Šumperk, Uničov, Zábřeh) a celý Moravskoslezský kraj.

Grafická podoba výstrahy před silným větrem:

Zdroj: ČHMÚ

Na pondělní předpověď počasí se můžete podívat zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz