Domácí

Na teplé počasí si ještě počkáme, na horách může místy i sněžit

Čeká nás deštivý a také poměrně studený týden. Teploty v noci mohou klesat k nule, podle meteorologů se tak mohou místy objevovat přízemní mrazíky. Na horách může místy sněžit. Výraznějšího oteplení se podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) dočkáme až o víkendu.

"Přes Alpy se bude přesunovat k východu oblast vyššího tlaku vzduchu. Na její přední straně k nám bude ještě proudit chladný vzduch od severozápadu. Od úterý začnou v západním až jihozápadním proudění postupovat přes střední Evropu frontální systémy k východu," informuje ČHMÚ.

V pondělí bude podle meteorologů zpočátku polojasno až skoro jasno, během dne se od severovýchodu ale bude objevovat oblačnost, na severu a severovýchodě se mohou místy objevovat přeháňky. Nejvyšší denní teploty vystoupají k 8 až 12 °C, na Moravě může být až 14 °C.

V úterý by mělo být polojasno až oblačno, od západu se bude zatahovat, místy se pak budou objevovat přeháňky nebo déšť. Teploty v noci klesnou ke 4 až 0 °C, meteorologové proto upozorňují na četné přízemní mrazíky. Přes den pak bude od 10 °C na západě až po 20 °C na jihovýchodě. ČHMÚ předběžně upozorňuje na silný vítr.

Ve středu by mělo být převážně oblačno až zataženo, občas se budou objevovat přeháňky nebo déšť. Večer může přechodně na horách sněžit. Teploty v noci klesnou k 8 až 4 °C, přes den by měly vystoupat k 10 až 14 °C, na jihovýchodě může být až 16 °C.

Související obsah

Noc na čtvrtek bude opět poměrně studená, teploty budou klesat k 5 až 1 °C, místy se tak mohou objevovat přízemní mrazíky. Přes den by pak mělo být kolem 11 až 15 °C. Zpočátku náš čeká polojasná obloha, oblačnost ale bude od západu přibývat, místy tak bude opět pršet.

I v pátek by mělo být převážně oblačno až zataženo, na většině území by mělo pršet. Teploty v noci klesnou k 7 až 3 °C, přes den pak bude kolem 12 až 16 °C.

"Během pátku se nad Alpami zformuje tlaková výše, která se bude zvolna přesouvat k severovýchodu a po její zadní straně k nám začne o víkendu proudit teplý vzduch od jihu," doplňuje ČHMÚ.

O víkendu nás pak čeká polojasná až skoro jasná obloha, teploty budou v noci klesat k 5 až 0 °C, přes den pak budou stoupat k 13 až 18 °C, do pondělí by se mohly vyšplhat k 20 až 25 °C.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Objevilo se další ohnisko ptačí chřipky

Českem se dál šíří ptačí chřipka. Páté letošní ohnisko se nachází v Pardubickém kraji, konkrétně na kachní farmě v obci Lipoltice poblíž Přelouče. Společnost PERENA nahlásila postupný úhyn 380 kusů z celkem 3 500 chovaných kachen, uvedla v neděli Státní veterinární správa ČR. Vyšetření potvrdilo, že se jedná o ptačí chřipku typu H5N1, tedy o variantu potenciálně přenosnou na člověka. Veterináři zbývající drůbež nechají utratit.

Píše se na Deník.cz