Domácí

Otevřeno, ale za přísných pravidel. Objednání trvá 3x déle, říká kosmetička

V pondělí se v Česku otevřela kadeřnictví a další provozovny spojené s péčí o tělo nebo o zvířata. Jejich provozovatelé však musí dodržovat přísná hygienická opatření a zákazníci musí při vstupu předkládat negativní test. To podle provozovatelů služeb výrazně prodlužuje jejich práci.

Kadeřnice, maséři, majitelé psích salónů a další. Ti všichni se v pondělí cítili jako školáci po prázdninách. "Jsme plní emocí a natěšení do práce," svěřila se televizi Nova kadeřnice Kristýna Beránková. A jinak na tom nebyli ani jejich zákazníci. "Těšila jsem se moc, protože vypadám jako čarodějnice," poznamenala jedna zákaznice.

"Pánové rádi chodí na klasický střih. Je vidět, že dlouho nikde nebyli, nebo že je doma stříhaly přítelkyně," popisuje současnou situaci pánský kadeřník Martin Matoušek.

Navzdory euforii ale musí majitelé salónů myslet na přísná hygienická opatření. Ihned po vstupu do salónu si klient musí vydezinfikovat ruce, speciální pracovník mu změří teplotu a dá nový respirátor. Klient mu potom dá potvrzení o negativním výsledku testu na covid-19. "Pak si jeho jméno zapíšeme do klientské knihy," prozradil Matoušek.

Související obsah

PCR test může být starý maximálně 7 dní a antigenní 3 dny od odběru. Lidé mohou předkládat i certifikát o očkování, nebo doložit, že nemoc prodělali v uplynulých 90 dnech. V případě, že klient potvrzení zapomene, může se otestovat sám před salónem.

Zákazníkům prý testování nevadí. Zato pracovníkům služeb nová povinnost přidělala práci. "Je tu spousta dotazů, kde jsou certifikovaná místa, třikrát delší doba, než si objednáte klienty," stěžuje si kosmetička Lucie Špíglová. Hygienici už dopředu upozorňovali, že budou dodržování těchto pravidel kontrolovat.

Arenbereger se vyjádřil k nejasnostem ohledně rozvolnění:

Kateřina Sejková, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz