APLIKACE TN.CZ
Zajímavosti

Malá Dorotka udělala dobrý skutek. Držitelka Guinnessova rekordu inspiruje ostatní

Malá Dorotka udělala dobrý skutek. Držitelka Guinnessova rekordu inspiruje ostatní
Dorotka darovala vlasy | Zdroj: Se svolením Salonu Michaela Liberec

Malá Dorotka je držitelkou českého Guinnessova rekordu v délce vlasů. Přesto se je rozhodla ostříhat a věnovat je své kamarádce, která trpí alopecií. Z jejího rozhodnutí nebyli dojatí pouze kadeřníci, ale i široká veřejnost.

Dorotka se pro ostříhání svých 135 centimetrů dlouhých vlasů rozhodla zajít do kadeřnictví v Liberci. To si dojemného gesta malé dívky nepokrytě vážilo. Zejména proto, že má Dorotka zápis v české Guinnessově knize rekordů.

Dorotka byla zapsána do Guinnessovy knihy rekordů za nejdelší vlasy a pro mě bylo obrovskou ctí, že právě u nás jsem je mohla poprvé v jejím životě ostříhat,“ uvedla majitelka Salonu Michaela Liberec ve facebookovém příspěvku.

Dorotka darovala vlasy | Zdroj: Se svolením Salonu Michaela Liberec
Dorotka darovala vlasy | Zdroj: Se svolením Salonu Michaela Liberec

​Za rázným krokem se ale skrýval dojemný příběh. „Statečná Dorotka se rozhodla darovat své vlasy kamarádce z baletu, která onemocněla alopecií,“ prozradila dále majitelka. Zároveň holčičce poděkovala za projevenou důvěru a ocenila její odhodlání. „Vlasy, které nebyly ‚jen‘ krásné. Byly symbolem podpory, naděje a lásky,“ dodala.

Dorotka, podobně jako mnoho dalších lidí v Česku, darovala své pěstěné vlasy nadaci Daruj vlasy, která vyrábí paruky pro lidi, kteří o ně z důvodu nemoci přišli. Dojemné gesto Dorotky ocenilo mnoho lidí v komentářích. „Dorotka je opravdu skvělá kamarádka, klobouk dolů,“ žasla jedna z uživatelek. „Dorotko, jsi hvězda. Díky za tvou velkorysost a dobrotu,“ ocenil další komentující. „Ještě pár centimetrů a přijedeme taky,“ napsala jiná uživatelka.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz