Domácí

V květnu nás tropy nečekají, ukazuje velká předpověď počasí

Pokud se nemůžete dočkat výrazného oteplení, díky kterému by bylo možné i ráno vyměnit dlouhé kalhoty za kraťasy či sukni, mají pro vás experti z ČHMÚ špatnou zprávu. Čerstvá měsíční předpověď počasí totiž ukazuje, že celý květen bude spíše chladný. Pršet má průměrně.

"Období příštích čtyř týdnů (3. května až 30. května) jako celek očekáváme teplotně podprůměrné, srážkově průměrné. Teplotně bude první týden předpovědi podprůměrný, druhý týden (od 10. května) průměrný a třetí a čtvrtý týden pravděpodobně mírně podprůměrný," píší v měsíční předpovědi meteorologové.

Tento týden budou nejvyšší průměrné denní teploty kolem 14 °C, v tom následujícím se oteplí na 21 stupňů, ale od 17. do 30. května se má znovu mírně ochladit - v průměru přes den na 18 °C.

Související obsah

"Týdenní průměry nejnižších nočních teplot předpokládáme v prvním týdnu kolem 4 °C, v dalších třech týdnech kolem 7 °C. Srážkově očekáváme celé období předpovědi kolem dlouhodobého průměru," uvádějí experti z ČHMÚ.

Z přehledů a grafů na webu ČHMÚ vyplývá, že meteorologové nepočítají s tím, že by do konce května v Česku udeřily tropické teploty třicet a více stupňů. Maximem může být podle ČHMÚ v posledním květnovém týdnu stupňů šestadvacet.

Podívejte se na předpověď počasí:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz