Domácí

VÝSTRAHA: Meteorologové zpřesnili varování před silným větrem

VÝSTRAHA: Meteorologové zpřesnili varování před silným větrem
Zdroj: Profimedia

Česko ve středu odpoledne opět potrápí silný vítr, který bude nejvíce foukat na západě naší republiky. Meteorologové zpřesnili výstrahu. Vítr působil problémy už v úterý, kdy hasiči vyjížděli zejména k popadaným stromům.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) ve středu dopoledne zpřesnil výstrahu před silným větrem. Ta začala platit v poledne a odvolána bude až ve 20:00.

Varování je platné pro Prahu, části Středočeského kraje (Beroun, Brandýs nad Labem-Stará Boleslav, Černošice, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Mělník, Neratovice, Příbram, Rakovník, Slaný), části Jihočeského kraje (Blatná, Strakonice, Vimperk), Plzeňský kraj, Karlovarský kraj a Ústecký kraj.

Vítr by mohl podle ČHMÚ v nárazech přesahovat rychlost 65 kilometrů v hodině, hrozí tak zejména poškození stromů a lesních porostů, spadané větve mohou působit problémy v dopravě.

Související obsah

"Doporučuje se zajistit okna, dveře, odstranit nebo upevnit volně uložené předměty, zabezpečit skleníky apod. Dbát zvýšené opatrnosti při pohybu venku a při řízení vozidel. Na horách omezit túry a nevydávat se zejména do hřebenových partií," uvádí ČHMÚ.

Výstraha před silným větrem:

 

Zdroj: ČHMÚ

Silný vítr působil problémy v Česku už v úterý. Hasiči nejčastěji vyjížděli k popadaným stromům. Například jednotky Karlovarského kraje vyjížděly do Sokolova, kde spadl strom na cyklistickou stezku. Po té šla v tu chvíli maminka s dětmi, padající strom je zasáhl. Všichni skončili v péči záchranářů. V Chebu narazil do spadlého stromu vlak, nehoda se naštěstí obešla bez zranění.


"Během úterý hasiči v kraji vyjížděli ke 45 událostem v souvislosti s nárazy větru. Vítr vyvracel a lámal stromy. Většinou se jednalo o pád stromů na komunikace, v několika případech, například v Aši či Stříbrné, spadl strom na střechy chat. V Chebu či ve Staré Roli pak vítr poškodil plechové střechy, v Karlových Varech či Ostrově hasiči sundali uvolněné reklamní poutače," shrnuli hasiči Karlovarského kraje.

Předpověď počasí na středu najdete zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz