Koronavirus

Covid se už šíří i na Mount Everestu! Očkování ve světě se zrychluje

Koronavirus se už šíří i v nejvýše položených místech planety. V základním táboře pod Mount Everestem v Nepálu se nakazilo nejméně 17 horolezců. Zrychluje se ale i tempo očkování. V poslední době se denně po celém světě vyočkuje zhruba 20 milionů dávek vakcín. Jedním z lídrů jsou Spojené státy.

Americký prezident Joe Biden chce mít do 4. července, tedy do Dne nezávislosti, alespoň jednou dávkou naočkovaných 70 procent lidí.

"Téměř 150 milionů Američanů už dostalo alespoň jednu dávku. Přes 105 milionů lidí je u nás kompletně naočkovaných. Jde o velký pokrok oproti tomu, kde jsme byli v lednu," prohlásil Biden.

Ve Spojených státech se snaží přesvědčit i ty, kteří se očkování bojí. V Detroitu s tím pomáhá nová kampaň. Dobrovolníci obchází domy a snaží se lidem vysvětlit, proč by se měli nechat očkovat.

Související obsah

"Mám pár členů rodiny, kteří se nechali očkovat. Někteří po tom byli tak trochu nemocní. Takže si říkám, stojí to za to? Nebo ne? Já vážně nevím," uvažoval Nicola Sbrocca, který se do očkování nežene.

Další z rychle očkujících zemí je Velká Británie. Tamní vláda rozhodla, že na podzim bude podávat už třetí dávku vakcín lidem nad 50 let.

Velký problém řeší Nepál, kde počty nakažených rychle rostou. Koronavirus se šíří dokonce v základním táboře Mount Everestu ve výšce 5300 metrů nad mořem.

Související obsah

"Myslím, že potřebujeme opravdu masové testování v základním táboře. Každý se musí otestovat a mezi jednotlivými skupinami nesmí být žádný kontakt," uvedl průvodce Lukas Furtenbach.

Koronavirem se pod nejvyšší horou světa nakazilo už nejméně 17 horolezců. Potvrdila to nemocnice v hlavím městě Káthmándú. Nepálská vláda dosud šíření viru pod Everestem popírala.

drz, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz