Domácí

Vítr v Česku láme stromy. V Kladně spadl na dítě (7), těžce ho zranil

Českem se prohnal silný vítr, který na mnoha místech vyvracel a lámal stromy. Jeden z nich spadl v Kladně na sedmiletého chlapce, když kolem něj projížděl na kole. S těžkými zraněními ho do motolské nemocnice v Praze přepravila helikoptéra, řekla TN.cz mluvčí záchranářů Petra Homolová.

Sedmiletý chlapec se ve středu odpoledne vážně zranil v Kladně. Když projížděl lesní cestou na kole, spadl na něj strom. "Před 16. hodinou jsme obdrželi oznámení o pádu vzrostlého stromu vlivem povětrnostních podmínek na komunikaci v lese v Kladně. Při pádu špička stromu poranila sedmiletého chlapce jedoucího na kole," řekla mluvčí středočeské policie Jana Šteinerová.

Na místo okamžitě vyrazilo několik záchranářských posádek. Vzlétnout musel i vrtulník, který vážně zraněné dítě přepravil do pražské Fakultní nemocnice v Motole.

Související obsah

"K případu vyjížděly naše posádky v součinnosti s leteckou záchrannou službou. Nezletilá osoba měla těžší zranění a byla letecky transportována do nemocnice," uvedla mluvčí záchranářů Petra Homolová. Přesnými okolnostmi nehody se bude policie zabývat.

 

Hasiči řeší následky silného větru

Silný vítr zaměstnal hasiče nejen v Kladně. V Praze do 19. hodiny zasahovali u deseti událostí. Nejčastěji se jednalo o vyvrácené a popadané stromy. Obdobné výjezdy hlásí i hasiči v Libereckém kraji.

"Za poslední tři hodiny evidujeme i v Libereckém kraji už přes 20 zásahů spojených se zlomenými nebo vyvrácenými stromy nebo polámanými větvemi na komunikacích a elektrickém vedení. Události jsou bez zranění," informovali po 17. hodině.

"Nejvíce událostí (10) jsme řešili v okrese Česká Lípa. Stromy se pak lámaly i v okrese Liberec na Českodubsku a okrese Semily mezi Turnovem, Rovenskem pod Troskami a Železným Brodem. Ve třech případech došlo i k poškození nadzemních elektrických vedení," dodali liberečtí hasiči o dvě a půl hodiny později.

Související obsah

"Vítr se nadechl a teď ukazuje svou sílu," napsali na twitteru pro změnu hasiči Pardubického kraje před 20. hodinou. "Motorové pily hasičů můžete slyšet teď v Doubravicích, L. Bohdanči, Lohenicích, H. Jelení, Mněticích, St. Hradišti i Přelouči. V okrese Pardubice má vítr teď větší sílu. Jedete-li autem, pozor si dejte na spadlé stromy přes komunikaci," varují.

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz