Krimi

Pavel beze stopy zmizel. Státní zástupce z jeho zmizení viní trojici lidí

Už déle než šest let je nezvěstný Pavel Došek. V roce 2014, kdy ho viděli naposledy, mu bylo 26 let. Státní zástupce z jeho zmizení viní dva muže a ženu. U soudu se zodpovídají z trestného činu zbavení osobní svobody. Žalobkyně je však přesvědčená, že zmizelý posloužil jako takzvaný bílý kůň a pak byl zavražděn. Jeho tělo se však nikdy nenašlo.

Šestadvacetiletý Pavel měl práci, přítelkyni a čekali rodinu, zároveň měl ale tehdy i finanční problémy. "Působil jako bílý kůň, který podnikal se skupinou osob realizujících určité karuselové podvody," řekla státní zástupkyně Lenka Faltusová.

Skupina je stíhaná za daňové podvody za stovky milionů korun a tři z nich jsou podle obžaloby zároveň zodpovědní za zmizení Pavla Doška.

Související obsah


V říjnu 2014 poškozený oznámil své přítelkyni, že na tři týdny odjíždí za prací do Německa. Na vlakovém nádraží si ale koupil lístek směrem na Žilinu a od té doby ho nikdo z příbuzných neviděl. Dva měsíce byl ještě jeho telefon na příjmu, nikdo ho ale nikdy nezvedl.


"Nikdy mi telefon nezvedl, jen občas odepsal SMSkou, byly tam ale výrazy, které nikdy nepoužíval," uvedla jeho přítelkyně.

Související obsah


"Napsal mi třeba slovo nevyšiluj ve zprávě, to slovo jsem od něj nikdy neslyšela. Poslední zpráva byla, že se prý nedokáže postarat o rodinu, tak doufám, že ještě někde žije," svěřila se Pavlova matka.


I když rodina doufá v zázrak, je pravděpodobné, že muž už nežije. "Tělo se nikdy nenašlo, ale jsou důkazy, že jeho osobní věci byly likvidovány," dodala Faltusová. Za zbavení osobní svobody hrozí skupině minimálně osmileté tresty a další soud za podvody je ještě čeká.

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz