Zahraničí

Biden navštívil bývalého prezidenta. Podivná fotografie způsobila rozruch

Biden navštívil bývalého prezidenta. Podivná fotografie způsobila rozruch
Zdroj: Profimedia

Když americký prezident Joe Biden s první dámou Jill navštívili bývalou hlavu Spojených států Jimmyho Cartera a jeho choť, zřejmě netušili, že společná fotografie vyvolá takový rozruch. Na snímku Bidenovi oproti Carterovým vypadají jako obři. Vysvětlení je prostě – špatná kompozice.

Patří Joe a Jill Bidenovi mezi obry, anebo jsou bývalý americký prezidet Jimmy Cartner s chotí Rosalyn maličcí? Tuto otázku nejen na sociálních sítích vyvolala podivně vypadající fotografie z jejich setkání ve městě Plains ve státě Georgia.

Ve skutečnosti je Joe Biden se svými 182 centimetry jen o trochu vyšší než Jimmy Carter, kompozice fotografie ale způsobila, že vedle bývalé hlavy státu vypadá jako Gulliver mezi obyvateli ostrova Liliput v knize Jonathana Swifta Gulliverovy cesty.

Související obsah

Bizarně vypadající fotografie je chybou fotografa, který zvolil při pořizování snímku širokoúhlý objektiv. Kvůli tomu došlo ke zvětšení Bidenových, kteří se nacházeli blízko okrajů fotky, zatímco Carterovi byli zmenšeni.

Výsledek nejenže neunikl pozornosti lidí na sociálních sítích napříč celým světem, stal se také terčem vtípků. Uživatel twitteru, který si říká Deonardo La Vinci, zvětšil Carterovy tak, že tentokrát oni dva působili jako obři. "Tady. Spravil jsem to," napsal.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz